V obleku jedině stylově. Vyberte si správného motýlka

Pokud se chystáte na narozeninovou oslavu, svatební hostinu, ale třeba i důležité obchodní jednání, s velkou pravděpodobností přemýšlíte nad tím, po jakém motýlku sáhnout. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant, přičemž v následujících řádcích vám poskytneme hned několik praktických tipů, jak doplnit elegantní outfit.

Vyberte si košili a oblek

V první řadě si vyberte košili a oblek. Pro formální události, jako jsou svatby a luxusní večírky, potřebujete košili s límcem. Barva košile záleží jen na vašem vkusu. Chybu rozhodně neuděláte ani s čistou bílou košilí, kterou ozvláštníte právě barevným motýlkem.

Styl a tvar motýlka

Otázkou tedy zůstává, jaký motýlek k obleku je ideální volbou. Záleží na tom, co vám vlastně sluší, protože někdo preferuje užší provedení, jiný zase naopak širší. Stejně tak existují motýlky vázací a připínací. Specifickou skupinou jsou motýlky dřevěné, které zažívají obrovský boom, neboť jsou nevšední.

Vzory, barvy a látky

Výběr látky závisí na ročním období i na celkovém obleku. Husté látky, jako je například vlna, by se měly používat spíše v chladnějších zimních měsících. Lehčí látky, mezi nimiž je bavlna, jsou vhodnější do teplejšího období. Ujistěte se, že vzor nepůsobí kýčovitě, protože příliš mnoho kombinací ubírá outfitu na eleganci.

V případě, že si plánujete obléct bílou či černou košili, použijte jakoukoliv barvu motýlku. Kombinace jiných odstínů je potom trochu složitější. Nezapomeňte na nepsané pravidlo, že košile by měla být vždy světlejší než motýlek, neboť jedině tak dosáhnete co nejlepšího kontrastu.

Praktické tipy na závěr

  • Lesklejší motýlky (například hedvábné) se nejlépe hodí pro slavnostní příležitosti a večírky. Matné motýlky jsou zase vnímány jako neformální.
  • Noste veselý a zářivý motýlek i v kombinaci se svetrem, jestliže pod ním máte košili s límečkem.
  • Vyvarujte se kombinaci výrazného barevného motýlku s výrazně barevnou košilí.

Motýlek můžete koupit v e-shopu Motýlek.online, kde je každý motýlek vyroben jen po jednom kusu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *