Ubytování u Máchova jezera je blízko písečné pláže a super vodních atrakcí

Dovolená v tuzemsku je pro mnoho Čechů stále více atraktivní. Není divu, když ji mohou strávit u Máchova jezera, které jim nabídne potřebné zázemí, dostupnost zábavy ve vodě i na souši. Tento typ relaxace zaujme rodiny s malými dětmi i milovníky sportu.

Na dosah ruky jsou přírodní a historické skvosty, které berou dech, a Máchovo jezero chatky. Krajina kolem osmé největší vodní plochy v České republice byla založena již v roce 1366 králem Karlem IV. Jedná se o největší rybník v Libereckém kraji. Výletníci se rekreují na dvou hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech, právě ty patří k nejpopulárnějším.

Nudu tady nikdo nezná

Když si rezervujete ubytování v rekreační oblasti Elite Staré Splavy, budete nadšeni. K dispozici vám budou 4lůžkové chatky s chladničkou, které se stanou vaším místem odpočinku po náročném putování. Určitě vás potěší, že se v areálu nachází jídelna s barem, společné sociální zařízení, ohniště s možností zapůjčení grilu. Nejmenší budou nadšení z houpaček, prolézaček a pískoviště. Coby kamenem dohodil jsou také minigolf, trampolíny, tobogány, vodní skluzavky a kolotoče. Rodinná dovolená na míru je tedy na dosah ruky, dokonce si můžete zapůjčit i surfy, šlapadla, lodičky a malé plachty. Vyrazíte-li na dovolenou od května do září, užijete si výletní plavbu parníkem.

Kam vyrazit?

Máchův kraj je opředený mnoha pověstmi, to vše díky mnoha magickým hradům a romantickým zámkům, které se v krajině slavného básníka nacházejí. Ať už vyrazíte po oblasti pěšky či na kole, budete omámeni její krásou. Narazíte na krásnou přírodu i velké množství turistických stezek a cyklotras. Nesmíte minout Hrady Bezděz a Houska, zámky Zákupy a Dětěnice anebo libereckou zoologickou zahradu. Výlety na Ještěd a do aquaparku v České Lípě vás také nezklamou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *