Bytový textil je potřebný

Koupit si nábytek obvykle znamená velkou finanční zátěž. Ani malování není zrovna zdarma. Hodně pozitivně se na domácím komfortu ale může podepsat třeba i bytový textil. Ten se dá naopak pořídit docela levně.

Samozřejmě i zde záleží, zdali člověk touží po maximální kvalitě, nebo se spokojí s kompromisy.

Jaké zvolit záclony?

Asi nikomu by neměly doma chybět záclony. Jedná se nejen o ozdobu, ale také ochranu před případnými zvědavci zvenčí. Výběr různých dekorů je dnes skutečně velice bohatý, díky čemuž si každý může přijít na své. Dokonce je možné si většinou vybrat i z více barev, nicméně v tomto segmentu stále vévodí bílá.

Kdo má chuť provádět na záclonách případné pozdější úpravy, měl by je nakupovat na metry. Hotové záclony jsou ovšem přeci jen o trochu populárnější, a sice právě proto, že je stačí jen pověsit.

Některé závěsy umí způsobit i úplnou tmu

Záclony sice odkáží fungovat jako částečná bariéra proti zvídavým zrakům z ulice, nicméně pouze do doby, než se v místnosti rozsvítí světla. Pak je dobré buďto stáhnout žaluzie či zatáhnout závěs.

Závěsy jsou levnější než výše zmíněné formy zatemnění, a často také daleko efektivnější. Docílit pouze žaluziemi dokonalé tmy jde jen málokdy. S vhodně zvolenými závěsy je to však hračka.

Blackout modely jsou ušity z neprůhledných i neprůsvitných látek, díky čemuž je možné místnost zcela zatemnit. Dokonalou tmu dokáží ocenit třeba lidé, kteří pracují na směny a často musí na kutě ještě za světla.

Povlečení pro lepší spánek

Kdo chce dobře spát, ten by měl jednak dodržovat zásady správné spánkové hygieny, jednak vsadit na vhodné povlečení. I toto je bytový textil, bez kterého se nedá víceméně obejít. Ideální povlečení ovšem neexistuje.

Co se savosti a vzdušnosti týče, jednoznačně nejlepší jsou verze z přírodních látek. Na druhou stranu alergici, kterých je už dnes ve společnosti opravdu více než dost, obvykle preferují syntetické antialergické materiály.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *