Ultrazvukové čističky najdete ve zlatnictví, autoservisu i palírně

Zdá se to skoro nepravděpodobné, ale skutečně mají takové široké využití napříč různými obory. Ultrazvukové čističky jsou aktuálně nejprogresivnější technologií odstraňování nečistot z předmětů. Kromě toho také umí nechat čerstvě vypálenou slivovici zestárnout hned o několik let.

Ultrazvukové čističky fungují na principu ultrazvuku. Ultrazvukový měnič vytvoří z přiváděné energie na mechanicko-akustické kmity. Ty vyrobí ultrazvukové pole v čisticí kapalině, vznikají miniaturní bublinky, které expandují i zanikají – může za to střídající se akustický tlak a podtlak. A přesně tím se předmět čistí. Střídání tlaku narušuje vazby mezi nečistotami a povrchem čištěného předmětu.

Ultrazvukové čističky jsou daleko lepší než člověk

Ultrazvukové čištění přichází na řadu tam, kde by práce člověka byla příliš pomalá nebo neefektivní. Zatímco člověk to nedokáže, ultrazvuková čistička si poradí také s otvory a těžko přístupnými místy. Překážkou pro ni nejsou ani drobné předměty.

Díky tomu se používá v nemocnicích na mytí nástrojů před sterilizací, v zubních ordinacích na rovnátka i protézy, ve zlatnictví pro čištění šperků. To se bavíme spíš o menších čističkách. Ty velké průmyslové, jaké si prohlédnete například zde: https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky, se využívají třeba v autoservisech a lisovnách na čištění forem.

Ultrazvuk pomáhá stárnout vypálenému destilátu

S ultrazvukovými čističkami se můžete setkat i v palírnách. Čerstvě vypálený destilát se totiž v ultrazvukové vaničce krásně odplyní. Během několika minut zestárne o mnoho let, takže pak nemusíte čekat a můžete se pustit rovnou do konzumace. Tímto způsobem je samozřejmě možné upravit i destilát vypálený již dříve.

Vyrábí se velké množství ultrazvukových čističek, vždy je potřeba vybrat vhodnou pro danou konkrétní potřebu. Pokud čističku sháníte, neváhejte se obrátit na profesionály, třeba na firmu EL-MIK. Její nabídku a kontakt najdete přímo na webových stránkách: https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *