S jakými měřidly se nejčastěji pracuje?

V průmyslových odvětvích a strojírenství je přesnost velice důležitá, a proto se používají různá měřidla. Posuvná měřítka, hloubkoměry, mikrometry, ale i úchylkoměry či koncové měrky. Současný trh je vskutku rozmanitý a přijdou si na své nejen velké strojírenské firmy, ale i drobní řemeslníci, kteří chtějí mít výrobky přesně na míru. V následujících řádcích se podíváme na nejčastěji používaná měřidla.

Prvně vám představíme společnost, která se na měřidla a kalibry specializuje. Jedná se o profesionála jménem Michovský-TOOLS s.r.o., jenž používá vysoce kvalitní materiály, které jdou ruku v ruce s dlouhou životností a odolností. Spokojení budete i s širokou paletou měřicích rozsahů. Kdy použijete koncové měrky, úhloměry a další produkty?

Úhloměry

Samotný název napovídá, že úhloměry slouží k přesnému měření úhlu mezi dvěma liniemi. Velice populární jsou varianty s lupou pro snadné čtení výsledků. S úhloměry pracují mnozí řemeslníci. V nabídce výše uvedené společnosti je hned několik provedení tohoto nástroje. Stačí si jen vybrat.

Koncové měrky

Specifickou kategorií jsou sady koncových měrek, které můžete znát i pod názvem Johanssonovy měrky. Vyrábí se z oceli a keramiky. Uplatnění nacházejí v přesném strojírenství. Vybrat si můžete z několika druhů sad, přičemž k dodání jsou sady 31, 87 a 103dílné. V případě potřeby je možné dodat i jednotlivé měrky samostatně, a to do rozměru až 1 000 milimetrů.

Michovský-TOOLS s.r.o. vám dokáže dodat i kalibrační list z akreditované laboratoře, pokud ho budete potřebovat třeba pro svého odběratele.

Hloubkoměry

Závěrem nesmíme zapomenout na hloubkoměry. Snadno s nimi změříte hloubky měr, drážek a vybrání. Hloubkoměry bývají s úkosem, jehlou a nosem. Některé modely jsou dokonce digitální.

Tak neváhejte a objednejte si měřidla, s nimiž bude práce snadnější a rychlejší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *