Kazety na strop jsou první pomocí při rekonstrukci panelového bytu

Chystáte se na rekonstrukci panelového bytu? Nebo na malování? Pusťte se nejdříve do stropů. Ideálním pomocníkem pro rychlou změnu jsou kazety na strop.

Polystyrenové kazety na strop umí pomoci s nevzhlednými stropy v panelových bytech. Nejčastějším problémem je, že na stropě nedrží malba. Olupuje se a opadává. Překryvné pásky pod malbu pomáhají jen z části. Obvykle se nám je však nepodaří vhodně překrýt a zůstanou vidět. Mnoha lidem se nelíbí ani dilatační spáry. Jenomže zasádrovat je, nebo vyplnit tmelem, rovněž nemusí pomoci. Proto je ideální strop obložit. Pokud k tomu použijete stropní kazety z polystyrénu, získáte mnoho benefitů.

Proč obložit strop v paneláku kazetami?

Obklad je velice rychlé estetické řešení. K dispozici jsou různé textury a vzory kazet, takže je snadno doladíte do hypermoderního, klasického i rustikálnějšího interiéru. Kazety se na strop lepí, velice jednoduše se proto aplikují. Pokud potřebujete na koncích kazety řezat, jde to velice snadno klasickým olamovacím nožem.

Strop se díky kazetám navíc zateplí. Využijete to třeba v panelákových bytech v nejvyšším patře, ale i pokud bydlíte pod aktuálně neobydleným, a tedy nevytápěným bytem. I když kazety nejsou certifikovány jako antihlukové, umí polystyrénové kazety částečně rovněž utlumit přenos kročejového hluku z patra nad vámi.

Jak na finální úpravu polystyrénových kazet?

V podstatě nijak! Ty ze sortimentu Lotobox.eu si totiž koupíte již namalované. Barev a odstínů je na výběr nespočet. Firma navíc vyrábí kazety na strop s barvou i na okrajích kazety. Díky tomu nikdy po boku kazety neprosvítá nenatřený polystyrén a nehrozí ani drolení kazety, jelikož nátěr ji rovněž zpevňuje.

Nezapomeňte na lišty

Aby byl výsledek dokonalým, je nutné kazety v rozích místnosti olištovat. V e-shopu Lobotox.eu koupíte též polystyrenové lišty. I ony jsou již opatřeny nátěrem. Vybrat si je lze ve stejné barvě jako stropní kazety, tón v tónu, nebo třeba v bílé barvě, která kontrastně oddělí barvu stropu a barvu zdí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *