Trávíte s dětmi čas aktivně a prospěšně? 4 tipy pro inspiraci

Děti jsou v období rozvoje a opravdu platí, že to, co se v mládí naučí, jako když ve stáří najdou. Udělejte si proto ideálně každý den čas a věnujte se jim opravdu aktivně. Připravte pro ně smysluplnou zábavu napomáhající jejich rozvoji a učení. Hravým způsobem podpořte jejich zvědavost a připravte je na prostředí ve školce či škole.

Rozvoj dětských schopností

Největší rozvoj dětských schopností a nejrychlejší tempo učení je zhruba do pátého roku dítěte. S přibývajícím věkem se efektivita učení postupně zpomaluje, takže ideální je pustit se do smysluplné zábavy opravdu co nejdříve. Místo prázdného šišlání a podceňování schopností a vnímavosti malých dětí s nimi zkuste jednat, jako kdyby byly o trošku starší, a učte je říkanky, písničky a podobně.

Učení písničky

Najděte si písničky pro děti a zkuste dítě nějakou naučit. Podpoříte rozvoj paměti a dítě začne objevovat melodie a zpěv. Ze začátku může jít o jednoduchou říkanku, ke které se později přidá rytmický popěvek. Učení písničky by mělo být zábavné, takže se nebojte zapojit plyšáky, hračky a podobně.

Zpívání a hraní na malý hudební nástroj

Z malých začátků v podobě jednoduchých dětských zpívánek se po čase může stát opravdové zpívání nebo hra na hudební nástroj. Dětské písničky podporují hlasový rozvoj a v dítěti mohou vyvolat touhu naučit se ještě víc na specializovaném kroužku. Podobně je to i s hraním na hudební nástroj. Nejdříve si dítě vyzkouší nějakou jednoduchou hračku, kde se může naučit základní písničky, a později může přejít do kroužku, kde se naučí víc.

Přihlaste dítě do kroužku

Na základní rozvoj dětských schopností a učení základních věcí si vystačíte sami. Akordy a texty najdete přehledně zpracované v knížce. Pokud ale dítěti hudba učaruje a bude se chtít zlepšit ještě víc, neváhejte a přihlaste ho do kroužku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *