Nový trend v logistice: Skládací přepravky

Svět kolem nás se mění, a to i v těch odvětvích, kde si toho běžný člověk ani nevšimne. Mezi taková bezpochyby patří třeba logistika. Zásobování a převoz produktů funguje a málokdo vidí, jak se proces v pozadí změnil. Přichází nové technologie i výrobky, které přepravu usnadňují. Příkladem jsou skládací přepravky.

Pokud vás zajímají trendy v logistice a přepravě, určitě sledujte počiny firmy Schoeller Allibert. Ta je jedním z nejznámějších evropských výrobců přepravních obalů, jako jsou přepravky, palety či kontejnery. Neustále se snaží své výrobky inovovat a nové nápady představuje na světových veletrzích i konferencích. Pojďme se podívat na jeden zajímavý počin z jejich továren.

Proč utrácet za zpětnou přepravu?

Jedním z problémů logistiky je zpětná přeprava obalů. Pokud převážíte výrobky na paletách, v kontejnerech či přepravkách, musíte následně tyto palety, kontejnery nebo přepravky vézt zpátky prázdné. Palety se víceméně dají dobře naskládat na sebe, a tím zaberou méně místa. O přepravkách ani kontejnerech se tohle říct nedá. Tedy nedalo, dokud to firma Schoeller Allibert nezměnila.

Složte si svou přepravku

Výrobkem, který tuto potíž může vyřešit, jsou skládací přepravky. Schoeller Allibert jich vyrábí rovnou několik a například model Prelog dokáže při složení ušetřit až 80 % prostoru. To v praxi znamená, že třeba místo tří kamionů může jet zpátky jenom jeden. Úspora nákladů je tedy značná.

Plast není nutně špatný

Skládací přepravky Schoeller Allibert jsou vyrobeny z plastu a společnost se tím nijak netají, ačkoliv je dnes na plast často pohlíženo jako na neekologický materiál škodící přírodě. Přepravky Schoeller Allibert jsou totiž 100% recyklovatelné a vyráběné z recyklovaného plastu. Proč tedy plast, který je velmi lehký a odolný, hned zavrhovat? Stačí ho využívat chytře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *