Proč jsou elektrické koloběžky tak populární?

Elektrické koloběžky se stávají stále populárnějšími, což je skvělá zpráva pro životní prostředí a budoucnost dopravy. Jsou ekonomické, lehké a rychlé, pro pohyb ve městě naprosto ideální.

V přeplněné městské džungli jsou koloběžky tou nejlepší volbou, jak se rychle dostat do práce či do školy. Nejvíce jsou rozšířené právě ve velkých městech s obrovským provozem.

Výhod elektrických koloběžek je nespočet

Všechna elektrická vozidla mají mnoho výhod, avšak elektrokoloběžky jich mají ještě o něco více. Jsou totiž lehké, snadno skladné, přitom poměrně rychlé.

Rychlost pochopitelně záleží od modelu, stejně jako výkon. Existují i koloběžky s maximální rychlostí 85 km/h. Měli byste však vědět, že ty už se chovají spíše jako vozidlo, ve městě takovou rychlost spíše nevyužijete a rozhodně potřebujete helmu. I rychlé koloběžky obvykle umožňují rychlost omezit, a tím prodloužit výdrž baterie. Dnešní koloběžky jsou schopné na jedno nabití ujet třeba i 100 km. Pokud takový stroj používáte na každodenní dojíždění do práce, možná vám bude stačit nabíjet ho třeba jednou za měsíc.

Raději koloběžku nebo kolo?

Koloběžku! Elektrokoloběžka je totiž daleko lépe skladná. Pokud ji složíte, snadno si ji s sebou vezmete do kanceláře, kde ji postavíte za dveře, nebo kamkoliv jinam. Vejde se třeba i do výtahu, což o kole rozhodně říct nelze. Menší rozměry jsou výhodou i v provozu, snadněji se protáhnete úzkou uličkou nebo po silnici vedle auta.

Kromě toho je tu cenové hledisko. Elektrokoloběžka je rozhodně levnější než elektro kolo. Záleží ale samozřejmě na modelu. Například pokročilé koloběžky s rychlostí až zmiňovaných 85 km/h a dojezdem 100 km už také stojí několik desítek tisíc korun. Více detailů uvidíte na webu Unicooltech.cz. Je to autorizovaný prodejce Kaabo technology co, výrobce, který vyrábí právě velmi výkonné elektrokoloběžky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *