Pozitiva a negativa repasovaných PC

Výkonný počítač, který vás nebude svými nedokonalostmi trápit při práci z domova, on-line výuce nebo jen při večerním probírání se novinkami na internetu, a omezený rozpočet? Tyto na první pohled zcela odlišné množiny lze sloučit. Opravdu si jde pořídit takový počítač, který bude plynule fungovat, nebudete se u něj vztekat, že se seká, a ještě přitom ušetřit. Řešení se nachází v repasovaných počítačích.

Máte ohledně nich nějaké otázky? Pojďme je zodpovědět a podívat se, co vám ve skutečnosti přinesou a v čem se budete muset uskromnit.

Pozitiva repasovaných PC

Repasované počítače lákají především na svoji cenu. Ještě specifičtěji, na skvělý poměr ceny a výkonu. Za stejné parametry, které najdete u zbrusu nového modelu, zaplatíte u repasovaného notebooku o několik tisíc Kč méně. Jak? Pomozme si odpovědí na otázku, co to vlastně repasované PC jsou a kde se na trhu berou.

Jedná se z velké části o počítače, které prošly typicky kancelářemi velkých firem. V nich to často funguje tak, že každé dva nebo tři roky dochází k obměně techniky. A protože se bavíme o počítačích z nejvyšších modelových řad jednotlivých výrobců, které jsou vyráběné pro používání na mnohem delší dobu, jsou stále plně funkční a pro běžného uživatele naprosto dostačující. Protože jsou však staršího data, jejich cena značně klesla. Dalším zdrojem počítačů k repasi jsou předváděcí akce, prezentace počítačů apod.

Jednotlivé komponenty repasovaných počítačů mají stále srovnatelné parametry s těmi počítači, po kterých byste se poohlíželi při nákupu nového modelu. Mnohdy dokonce ještě vyšší. Zmiňované vlajkové lodě výrobců notebooků, jako jsou DELL či HP, se přitom pyšní daleko vyšší dobou životnosti.

Nefunguje to ale pouze tak, že dostanete do ruky počítač ve stejném stavu, v němž opustil svého předchozího majitele. Veškeré stroje prochází kontrolou, ať už fyzickou, nebo výkonovou, a když nějaká komponenta nefunguje či nesplňuje požadavky dnešní doby, je vyměněná.

I přes jejich starší datum výroby získáte na levné notebooky 12 měsíců záruky. Říkáte si, že je to spíše nevýhoda, když u koupě nového PC získáte celé 2 roky? Odpovězte si však na otázku, kdo vám dá záruku na již použitou věc?

Negativa repasovaných PC

Jediným větším nedostatkem repasovaných počítačů je fakt, že u některých modelů mohou být viditelné známky používání. Jedná se však pouze o kosmetické vady, drobné oděrky apod., které na funkčnost počítače nemají žádný vliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *