Nefunguje elektřina? Volejte elektro pohotovost!

Bez elektřiny toho dnes moc neuděláte. Nemůžete pracovat ani se vzdělávat, protože notebooku se brzy vybije baterka. Nerozsvítíte si, abyste viděli na čtení. Pravděpodobně si ani neuvaříte oběd. Pokud tedy přestane fungovat elektřina, je třeba situaci ihned řešit.

Co vlastně dělat, pokud zjistíte, že vám nefunguje elektřina? Pro tyto případy si do telefonu uložte číslo na elektro pohotovost v Praze, najdete ho na https://elektro-elefant.cz/praha-05/. Ještě než zavoláte, zkuste ale nahodit jističe.

V prvé řadě běžte zkontrolovat hlavní jistič

Jestliže zhaslo světlo a nefungují elektrospotřebiče, mohl jen vypadnout hlavní jistič. Stává se to buď při poruše spotřebiče, nebo při zapojení příliš vysokého příkonu. Pozor, i když jistič není v dolní poloze, může být vypadlý! Proto všechny jističe dejte do dolní polohy a pak zase vytáhněte nahoru.

Stále nic? Ptejte se ostatních

Pokud nahození jističů nepomohlo, je nejlepší jít se zeptat sousedů, jestli mají také problém. Jestliže ano, vše je vyřešeno, zřejmě jde o hromadný výpadek nebo plánovanou odstávku. Kdo bydlí na samotě nebo nemá doma sousedy, ten může zkusit zapátrat na webu svého dodavatele elektřiny, případně zavolat na infolinku. Zkontrolujte i sociální sítě dodavatele energií.

Tip: Zkontrolujte si také, jestli máte zaplacené účty za elektřinu.

Nevíte si už rady?

Jestli žádný výpadek ani odstávku nezjistíte, je na čase zavolat profesionály. Mají speciální přístroje a termokamery, jimiž snadno odhalí příčinu havárie, a pak ji mohou opravit. V Praze je vyhlášená již zmiňovaná elektro pohotovost Elektro Elefant: https://elektro-elefant.cz/praha-06/. Je smluvním certifikovaným partnerem EON, ČEZ i PRE, takže o vaše rozvody elektřiny se postarají opravdoví specialisté. K vašim službám jsou připraveni nonstop včetně svátků a víkendů. Havárie elektřiny se totiž neptají, kdy je pracovní doba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *