Na co si dát pozor při výběru pracovního trička a dalšího oblečení do zaměstnání?

Ne každý má možnost pracovat v kanceláři, kde si lze na sebe vzít prakticky cokoliv pohodlného, od obleku až po klasické džíny s tričkem. Mnozí z vás pracují venku v terénu, proto musejí více hledět na kvalitu pracovního oblečení, ale rovněž i jeho bezpečnost a další vlastnosti. Na co si tedy dát pozor, jdete-li si koupit nová pracovní trička, potažmo další oblečení do zaměstnání?

Prodyšnost a savost jsou důležitými parametry

Pokud jde o pracovní trička, která hodláte používat při náročných fyzických činnostech, je hlavně důležité, aby měla patřičnou kvalitu a byla vyrobena z prvotřídních materiálů. Při práci se totiž snadno zapotíte. Vhodná pracovní trička mají být nejen dostatečně odolná vůči potrhání a jinému poškození, ale zároveň také maximálně prodyšná, aby dobře odváděla pot a vlhkost. Oceníte to nejen v létě, kdy se člověk při práci více potí, ale i v zimním období, kdy zvýšená vlhkost může být příčinou nachlazení a dalších zdravotních komplikací. S kvalitním oblečením tudíž minimalizujete riziko onemocnění.

Pozor na ochranné prvky, v některých zaměstnáních jsou nezbytné

Pracovní oblečení je v určitých zaměstnáních nutné volit hlavně dle jeho bezpečnosti. Jak ukazuje kupříkladu pracovní oblečení Brno, jedním z důležitých aspektů jsou reflexní prvky. Takovéto oblečení je bezpodmínečně nutné, pracujete-li kupříkladu v dopravě apod., tedy všude, kde je zapotřebí dbát zvýšené ochrany před případným střetem s dopravními prostředky. Reflexní prvky na bundě, tričku, vestě a kalhotách zajistí, že jste i v horších světelných podmínkách dobře vidět.

Pohodlí je rozhodujícím faktorem

Pracovní trička a další druhy oblečení do zaměstnání musí být samozřejmě pohodlné. Oděvy vybírejte pečlivě s tím, že v nich každý den budete trávit celé hodiny. Právě z tohoto důvodu je lepší volit kvalitní materiály. Může se jednat o přírodní bavlnu, případně moderní umělé materiály. Dbejte rovněž na to, aby oblečení odpovídalo aktuálním klimatickým podmínkám. V zimě se například vyplatí nosit hřejivé termo oblečení, které i v nepříznivém a chladném počasí dokáže udržet vaše tělo patřičně zahřáté, aniž by se na tričku a dalších vrstvách držela vlhkost z vašeho potu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *