Potřebujete nerez 1.4541 nebo 1.4571? Obojí vám dodá Primapol

Společnost Primapol je etablovaným dodavatelem polotovarů i hotových výrobků z hliníku, oceli, nerezu a z plastu. Dodává též materiály v letecké kvalitě, výrobky pro požární ochranu nebo ventily a rozvody. V sortimentu nechybí klasické výrobky i různé speciální materiály. Koupíte zde i již zmiňovanou nerezovou ocel s typovým označením 1.4541 a 1.4571.

Sháníte nerezovou ocel? Podívejte se na sortiment Primapol

Nerezová ocel je díky svým vlastnostem využívána v celé řadě odvětví a rovněž ve službách. Nezbytností je například pro potravinářský či farmaceutický průmysl. Důležitá je též v chemickém a petrochemickém odvětví, ve vodohospodářství a v zemědělství. Využití má v kosmonautice, letectví, automobilovém průmyslu, energetice, solární energetice, armádě, obecně je využívanou ve strojírenství a v těžkém strojírenství, pro obrábění, výstavbu konstrukcí i při budování infrastruktury. Používá se též v mikroelektronice a při výrobě high-tech zařízení.

Není nerez jako nerez

Odborníci samozřejmě vědí, že není nerezová ocel jako nerezová ocel. Jednotlivé typy se dělí na třídy a může se jednat o ocel austenickou, austeniticko-feritickou, feritickou i martenzitickou. Třídy pak vypovídají o vlastnostech toho kterého typu nerezové oceli. Liší se svojí odolností vůči korozi, teplotě i různým chemickým látkám. Vlastnosti nerezové oceli dává především její chemické složení.

Nerezové polotovary a výrobky z Primapol

Primapol dodává nerezové polotovary i finální výrobky z nerezové oceli. Z hotových výrobků jde především o nerezové roury, trubky, armatury a ventily. Z polotovarů o nerezové tyče, desky a plechy.

Žádanou třídou nerezové oceli bývá austenitická ušlechtilá ocel – nerez 1.4541. Má dobrou odolnost vůči korozi i vysokým teplotám, a to až do 800 °C. Stabilizace proti mezikrystalové korozi se dosahuje přidáním titanu. Kvůli tomu se však snižuje její obrobitelnost třískovým obráběním. Je ale tvárná ohraňováním, tažením a průběžným tvářením profilů. Není dobře brousitelnou, ani se nehodí ke kování. Jde o ocel pro mechanicky velice zatížené přístroje nebo spojovací prvky s trvalou deformací.

I nerez 1.4571 je ocel stabilizovaná titanem. Navíc však obsahuje i Mo (molybden). Ten dělá tuto ocel odolnější kyselinám i chloridům. Má vysokou odolnost vůči korozi i dobrou pevnost za tepla. Hodí se pro použití při výrobě celulózy, pro rozvody potrubí, vyhnívací nádrže a bělicí přístroje. Ocel se používá v pivovarnictví, v chemickém průmyslu, v papírenství i v mlékárenství. Zejména všude tam, kde je vyšší obsah kyselin a chloridů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *