Pořizujete nová okna? Poradíme vám, po jakém materiálu sáhnout

Pokud se pouštíte do rekonstrukce rodinného domu, respektive bytu, neměli byste zapomínat ani na tak důležité prvky, jako jsou právě okna. Často bývají okna označována za nejslabší články, protože skrze ně uniká během zimních měsíců teplo ven, a tím pádem se spotřebuje spousta energie na vytápění. V následujících řádcích vám představíme, po jakých oknech můžete sáhnout.

Plastová okna

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že plastová okna jsou nejběžnější. Důvod je jednoduchý. Jedná se o cenově přijatelnou variantu, která se vyznačuje perfektními tepelněizolačními vlastnostmi. Investice do plastových oken se vám tak brzy vrátí na tepelných úsporách. Jestliže bydlíte u hlavní cesty, zřejmě je pro vás rozhodující také zvuková izolace. I tu mají plastová okna velice dobrou.

Dřevěná okna

V případě, že upřednostňujete přírodní materiál, přijdou vám vhod dřevěná okna vyrobená z českého dřeva. Důležité je, aby byla okna v místě uzavřených spojů mořena. Dřevěná okna mají v dnešní době mnohem lepší vlastnosti, než tomu bylo v minulosti, protože výrobní technologie se razantně zdokonalily. Nemusíte se tedy bát, že byste okna za dva roky znovu měnili.

Hliníková okna

V poslední době se do popředí prodírají hliníková okna, která se pyšní luxusním a nadčasovým designem. Jsou vysoce odolná a používají se hlavně tam, kde jsou potřebné velké prosklené plochy.

Špaletová okna

Jestliže bydlíte v historické budově, nemůžete vyměnit stávající okna za jakýkoliv jiný druh. Většinou památkáři dovolují pouze špaletová okna, která však poskytují velice dobrou tepelnou izolaci, takže se nemusíte bát, že byste po nějaké stránce strádali. Špaletová okna vám budou vyhovovat i bezpečností a ovládáním.

Vyberte si tedy okna, která se vám zamlouvají nejvíce. Nahlédněte do pestrého produktového portfolia společnosti JIS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *