Plast je pro přepravky nejlepší materiál

Každoročně se po světě převeze opravdu hodně zboží a skoro všechno dojede do svého cíle. Důvodem není pouze dobrá logistika, ale také kvalitní přepravky. Ty se dnes již nevyrábí ze dřeva, ale až na naprosté výjimky hlavně z plastu.

Proč plast?

Stále existuje spousta lidí, kteří si o plastu nemyslí nic pozitivního. Nejde o nic divného. Kupříkladu laciné plastové židličky za moc skutečně nestojí. Nicméně přepravky se vyrábí přeci jen o dost odolnější. Musí totiž vydržet docela velký nápor.

Dá se v nich převážet prakticky cokoliv, co člověka napadne. Ovoce, zelenina, maso, nanuky, komponenty do počítačů, kabely, žárovky, stavební materiál či třeba nástroje.

Výhodou plastu totiž není pouze jeho odolnost. Je zajímavý také tím, že se dá snadno umýt. Stačí k tomu saponát a tlaková voda. Zní to jako maličkost, avšak není. Díky tomu je v plastových bednách možné přepravovat pokaždé něco jiného a nikdy nehrozí, že by třeba maso načichlo po zelenině a naopak.

Do mnoha přepravek se instalují i různé druhy sledovacích zařízení, jež mají za úkol kontrolovat stav zásilky v reálném čase. Takto se dá zamezit nejen krádežím, ale často i velkým ztrátám vlivem různých nepředvídatelných událostí.

Součástí sledovacích zařízení bývají totiž také teplotní čidla, která dokáží upozornit na požár, případně na selhání chladícího agregátu. Kvalitní termobox sice dokáže pár hodin držet stálou teplotu, nicméně problém s chlazením je nezbytné řešit hned.

Provedení pro obchody

Často je nutné s plastovými přepravkami manipulovat. Ve skladech se k tomuto účelu používají převážně ještěrky. Ty jsou však vzhledem k velikosti nepoužitelné třeba v obchodech, kde nemají šanci projíždět plynule mezi regály.

Proto existuje plastový vozík pod přepravky, se kterým se dá bez potíží manévrovat i na menším prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *