Jak se chovat, abychom udrželi naši planetu zdravou? Musíme se naučit používat šetrnější energii

Jedním z největších problémů sužujících moderní civilizaci je náš ohromně nešetrný přístup k našemu největšímu pokladu, jímž je naše planeta. Ta nám zajišťuje veškerou potravu, vodu, domov i komfort našich životů. Pokud nezměníme určité aspekty svého chování, brzy o všechny jmenované oblasti přijdeme. Co náš čeká?

Ze Země se může stát poušť

Věřte tomu, nebo ne, ale toto rčení opravdu není ani trochu přehnané. Důsledky změny klimatu se v malé síle projevují již v dnešní době, přičemž jejich tempo pomalu a jistě roste. Pokud bude i nadále pokračovat tímto způsobem, už v druhé polovině tohoto století se dočkáme proměny třetiny všech obyvatelných kontinentů na nehostinnou poušť. Každým rokem se bude následně hranice pouště rozšiřovat, dokud nepohltí vše.

Základem zdravé změny je výrazné omezení emisí CO2, které jsme si zvykli vypouštět v extrémním množství úplně každým dnem. Ty poté létají v atmosféře a zamezují naší planetě ve vypouštění zbytečného tepla z jejího území. Není proto divu, že teploměry po celém světě ukazují stále větší hodnoty.

Samozřejmě se setkáváme i s klimatickými změnami v ČR, tudíž se tyto potíže nevyhnou ani nám. Úbytek vodních ploch, stále delší sucha a problémy s pěstováním v některých koutech země jsou už klasickými negativními jevy posledních let.

Prvním krokem je používání šetrné energie

Nejdříve je nutné se zaměřit na realizaci a plnou podporu ekologických projektů zaměřených na výrobu neškodné energie. V této oblasti je především společnost E.ON jako ryba ve vodě, přičemž jí k tomu pomáhá především její ekologická soutěž E.ON Energy Globe. Ta podporuje a zavádí inovativní způsoby tvorby čisté energie, která se následně dostává k zákazníkům této společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *