Ochutnejte výtečné italské víno

V italské gastronomii má víno nenahraditelné místo, ostatně není se čemu divit, protože vinná réva se v dané zemi pěstuje po tisíciletí. Vinařská tradice je v Itálii zachována dodnes, a proto si můžete vychutnat vskutku výtečná vína, která mají smyslnou chuť a specifické aroma. V následujících řádcích vám prozradíme, jak poznat kvalitní víno.

Vzhledem k tomu, že Itálie je domovinou tisíce různých odrůd, je potřeba se v nich trochu vyznat. Při výběru láhve vám pomůže klasifikace, která rozděluje víno hned do čtyř kategorií. Samotná kvalita je dána hned několika faktory – kvalitou révy i půdy, klimatem, způsobem zrání a výrobou.

Primitivo di Manduria

Pokud byste hledali víno, které vás uchvátí po všech stránkách, ideální volbou je Primitivo di Manduria, které je charakteristické hlubokým purpurovým odstínem a ovocnou chutí. Jakmile víno ochutnáte, zacítíte ostružiny, borůvky i černý bez. Ovocná stránka je však vyvážena ještě kořenitostí, kterou vínu dodává dubový sud, v němž zrálo minimálně šest měsíců.

Primitivo di Manduria je suché víno, jež by se mělo uchovávat při teplotě 16 až 18 stupňů Celsia. Jak už samotný název napovídá, hrozny jsou odrůdy Primitivo. Pěstují se ve formě nízkých keřů.

Kde koupit italské víno?

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste mohli zakoupit italské víno, nabízí se vám VinoDoc. Funguje už od roku 2013 a za dobu své existence si vybudoval významné postavení na trhu s víny. Zakládá si na vskutku kvalitních lahvích a slibuje rychlé dodání.

Sortiment se neustále aktualizuje, ovšem najdete v něm pouze špičkové vzorky, které můžete každoročně ochutnat i na různých vinařských veletrzích. V nabídce narazíte nejen na klasická italská vína, ale i skutečně raritní a luxusní kousky, po nichž prahne snad každý sběratel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *