Když kávu, tak čerstvě upraženou!

Máte rádi kávu? Nejste sami. Spousta lidí se bez šálku tohoto lahodného černého nápoje ani neprobudí. A provází je i po celý zbytek dne.
Jakou kávu byste si dali? Espresso, cappuccino, latte, ristretto, macchiato, frappé či moka? Dáváte si kávu černou, s mlékem šlehačkou, sirupem či alkoholem? A jak kávu připravujete? Zalijete lžičku granulované kávy vodou? Nebo jste o stupínek výš a kávu si připravujete v moka expressu, chemexu či french pressu? Máte doma přímo kávovar? A ještě jedna otázka – kde kávu nakupujete? Doufáme, že to není v supermarketu. Zde totiž skutečnou kávu neseženete. Pro tu musíte do pražírny. Nebo na e-shop kavamonro.cz!

Robusta versus Arabika

V Kávě Monro praží stoprocentně výběrovou Arabiku. A ta je mezi kávovými znalci považována za tu nejkvalitnější. I přesto, že obsahuje o něco méně kofeinu než Robusta (právě tu běžně seženete v supermarketu). Nejde však jen o druh kávy, ale i způsob jejího pražení. To je profesionálními baristy považované za skutečné umění, kdy se zelené zrno pomalu mění v hnědé upražené a v kávě se rozvíjí všechny její chutě. To samozřejmě vyžaduje vědomosti a zkušenosti.

Káva australská, vietnamská i zimbabwská

Káva Arabika se pěstuje v mnoha zemích světa od Austrálie přes Ekvádor a Zimbabwe. “Nedá si někdo dobrou brazilskou kávu?” Tuto hlášku z komedie Kulový blesk zná téměř každý. Pravdou je, že brazilská káva je skutečně dobrá, pěstuje se ze starých odrůd káv Bourbon a odborníci ji dokonce nazývají nejlepší Arabikou. Velmi vzácná je káva australská pěstovaná v tamním Australském kávovém centru. Chuťově zajímavé je ale také vietnamská káva, na které si pochutnají i skuteční kávoví znalci.

I kávu si můžete předplatit

Všechny tyto kávy (a spoustu dalších) seženete právě na e-shopu kavamonro.cz. A stanete-li se pravidelným odběratelem, bude si tu nejlepší kávu moci dávat pravidelně. Díky službě káva předplatné se už nikdy nestane, že vám vaše oblíbená káva dojde. Předplatné si můžete objednat na tři, šest měsíců nebo jeden rok. V gramáži 250 g, 500 g či jeden kilogram. A jaká káva bude končit na vašem stole. To bude překvapení. Které vás ale mile překvapí. Tím si jsme jisti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *