Investice do zlata: Se zvyšující se inflací ideální volba

Míra inflace se prokazatelně zvyšuje. V loňském roce činila 3,2 %. Ostatně stačí, když se podíváte na vývoj cen různého zboží v obchodech. Zjistíte, že jdou neustále nahoru. Jinými slovy řečeno, za stejné peníze si můžete pořídit stále menší množství sortimentu. To je pochopitelně nemilé. Mnohem horší situace nastává lidem, již mají naspořené větší finanční obnosy. Ty jsou logicky časem z pohledu hodnoty poměrně solidně snižovány. I proto je třeba začít investovat. Kam peníze vložit? Ideálně do zlata.

Nemusíte mít na účtu miliony

Nekupujete přece nemovitosti. Ty sice patří mezi poměrně oblíbené a v současnosti značně frekventované investice, nicméně naspořeno už musíte mít v tomto případě miliony korun. Půjčit si samozřejmě můžete u banky, ale už se nebude jednat o tak výhodnou investici. Takovým kryptoměnám nebo akciím už musíte zase dobře rozumět. Investice do zlata je jednoduchá, rychlá a efektivní.

Sázka na jistotu

Tak tím si můžete být bezesporu jistí. Zlato se neřadí mezi nijak riskantní investice. Peníze, které do něj vložíte, se vám jistě vrátí i za několik let. S největší pravděpodobností dokonce získáte ještě větší finanční obnos. Cena zlata se totiž postupně zvyšuje. Situace je dána hlavně celkovým množstvím světových zásob. Ty se v podstatě neustále snižují.

Nakupte si zlato jednoduše a výhodně

Je pouze na vás, kolik zlata a za jakou cenu budete nakupovat. Pořídit si totiž zlato lze v mnoha různých variacích. Klasiku představují zejména zlaté cihly. Potřebujete-li ale menší množství, není problém zakoupit třeba mince nebo slitky. Nejmenší zlaté slitky mající hmotnost okolo 1 gramu se cenově pohybují pod hranicí dvou tisíc korun. Zlato je navíc osvobozeno od DPH, takže ušetříte. A kde nakoupit? Třeba na zlate-mince.cz nebo v pražském Obecním domě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *