Bariková vína jsou ideálním dárkem

Chystáte se svým přátelům, kolegům, rodině nebo třeba šéfovi darovat k nějaké příležitosti láhev dobrého vína? Pokud nepatříte ke znalcům vína, pravděpodobně váháte, jakou láhev zvolit. Právě pro vás máme dobrý tip – vyzkoušejte vína z Gruzie!

Když se řekne vinařská oblast, málokdo si vzpomene na Gruzii. Přitom právě tady má pěstování vína tradici 8 000 let. Zdejší vína jsou považována za prémiová a zajímavá. Nejvyšší čas je objevit!

Dobře vyzrálá vína výrazné chuti

Bordeaux či Burgundsko zná každý. Málokdo však slyšel o gruzínských regionech Kakheti, Kartli, Imereti či Adjara. Je to škoda, protože právě tady rostou vína plné chuti. Na kavkazských svazích mají ideální podmínky, díky nimž získávají výraznou chuť a jsou dobře strukturovaná.

V Gruzii lze najít alternativu ke všem slavným evropským odrůdám. Chutnají vám například bílá ovocná vína jako Savignon Blanc či Veltlínské zelené? V Gruzii pak zvolte Kisi či Gagelani. Alternativou k plnému červenému Cabernetu Sauvignon je třeba takové Kvareli či Mukuzani. A jestli toužíte po něčem úplně novém, co v Evropě nemá obdoby, sáhněte po Mtsvane Qvevri a Kisi Qvevri. Kdo se nemůže rozhodnout, pro toho budou nejlepší dárková balení vín s ochutnávkou rovnou několika druhů.

Speciální kvevri vína ze seznamu UNESCO

V Gruzii vznikla jedna vynikající specialita, jež je dokonce zapsaná na Seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Jde o tzv. kvevri vína (tato vína pak často ještě dále zrají v barikových sudech). Dále odtud pochází například i  bariková vína, jež zrála v dubových sudech. Francouzský název pro tyto dubové sudy je barrique, odtud pochází jméno. Pro výrobu prémiových barikových vín se využívají sudy z dubů, které rostly na svazích kavkazských hor. To jim zajišťuje ovocný a minerální chuťový profil. Taková vína jsou tedy více než ideálním dárkem, obzvlášť když je pořídíte v luxusním dárkovém boxu. Podívejte se na Vinazgruzie.cz a vyberte si!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *