Vyrazte si na výlet za vínem!

Máte rádi dobré víno? Nejste sami. A pokud se pravidelně nezpíjíte do němoty, nepopíjíte potají a nezahráváte si s alkoholismem, nemusíte z toho ani mít černé svědomí.

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, ale vůl.“ Tuto krásnou větu neprohlásil nikdo jiný než Jan Werich, ve své době opravdový znalec vína.

Víno je lékem králů

Potom se také říká, že ve víně je pravda. To je také pravda. Po dvou skleničkách na sebe kolikrát řekneme i to, čehož později litujeme. Japonské přísloví pak říká, že víno je králem léků. Tím Japonci poukazují na jeho léčivé vlastnosti.

Červené víno a zdraví

Je obecné známo, že červené víno disponuje protizánětlivými a antibiotickými vlastnostmi. Střízlivá konzumace vína však prý dokáže ochránit před kardiovaskulárními chorobami, zhoubným bujením i vysokou hladinou cholesterolu. Zdůrazňujeme však pojem střízlivá konzumace, což je zhruba sklenička vína denně.

Vydejte se přímo ke zdroji

A kde dobré víno sehnat? Buď ve vinotéce, nebo se vydat přímo na Moravu do nějakého vinného sklípku. My doporučujeme Vinařství Holánek, které najdete přímo pod Pálavskými vrchy v jihomoravské obci Ivaň náležející do mikulovské vinařské podoblasti. Ta je proslulá mimo jiné produkcí výtečného Ryzlinku vlašského. A plná pitoreskních sklípků přímo vyzývajících k ochutnávce opravdu svěžího vína. A vinařský dvůr na faře je jedním z nich.

Prožijte nezapomenutelný víkend

Nebo rovnou celý týden. Během něhož budete moci ochutnat vynikající vína, k jejichž výrobě vinařství používá ty nejkvalitnější hrozny z vlastních vinic obhospodařovaných ekologickou cestou. Vína dozrávající přirozenou cestou a bez jakýchkoli chemických zásahů. A ty, co vám nejvíce zachutnají, si i odvézt domů.

Degustace, svatby a firemní akce

Ve vinařství se můžete i ubytovat, zúčastnit se degustace, uspořádat svatbu i firemní akci. Pracovní kolektiv se u vína totiž stmeluje snad ze všeho nejvíc. Vinný sklípek s ubytováním Pálava tu zkrátka je pro všechny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *