7 tipů, jak napsat výbornou bakalářskou práci

Naprosto každého studenta, který chce dosáhnout bakalářského stupně vzdělání, čeká v posledním roce sepsání a obhajoba bakalářské práce. Připravili jsme pro vás sedm tipů, jak připravit perfektní bakalářskou práci.  

1.   Vyberte dobré téma práce

Správná volba tématu vaší práce je prakticky tím nejdůležitějším aspektem sepsání. Právě na jeho výběru záleží, jak vám práce půjde od ruky a jak bude vypadat finální výsledek. Téma by mělo především rozvíjet vaše silné stránky a být vám alespoň trochu blízké. Vše je v tomto případě také dobré důkladně probrat s vedoucím práce.

2.   Shromážděte veškeré dostupné zdroje

Jakmile máte zvolené téma, přichází na řadu shromáždění dostupné literatury. Čerpat můžete z knihoven, databází, odborných prací a článků. Čím více dostupných zdrojů najdete, tím pro vás další práce bude snadnější.

Tip: Využijte možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku, stejně jako stovky spokojených a především anonymních studentů.

3.   Stanovte si přesný plán

Pečlivě vypracovaný plán vás dovede k cíli. Vždy si určujte menší cíle, které budete dodržovat. Počítejte také s dostatečnou rezervou na závěrečnou kontrolu a nečekané situace. S dobrým plánem se vyhnete stresu.

4.   Dodržujte strukturu práce

Rozhodně se nevyplácí při vypracování bakalářské práce zanedbávat pravidla daná vaší fakultou. Podívejte se proto na její webové stránky a ujasněte si specifikace formátování, rozsahu a struktury – běžně titulní stranu, prohlášení o samostatném vypracování, poděkování, úvod, kapitoly rozebírající jednotlivá podtémata a závěr.

5.   Pravidelně konzultujte

Pro jistotu vaší práci co nejčastěji konzultujte s vedoucím práce. Někteří to sice nevyžadují, ovšem jistě ocení vaši svědomitost. Průběžně konzultovat práci se prostě vyplatí.

6.   Citujte

Citace vám ve vaší práci pomohou, musíte však pečlivě dodržovat pravidla daná vaší školou. Dané směrnice si vždy ověřte například na stránkách školy. Využít také můžete různé generátory citací.

7.   Nikdy nezapomeňte na finální kontrolu

V závěru nikdy nezapomínejte na finální kontrolu. Chyby a překlepy jsou tím, co může potopit i tu nejlepší práci. Někoho oslovte a dejte mu ji přečíst, zde platí že víc hlav, víc ví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *