Zlobí vás autobaterie? Pravděpodobně je na čase vyměnit ji za novou

Máte poslední dobou problémy se startováním automobilu, motorky nebo jiného motorového vozidla se spalovacím motorem? Na vině může být autobaterie. Pokud jste navíc museli při posledních pokusech použít startovací kabely, máte stoprocentní jistotu, že se čas vaší stávají autobaterie nachýlil a je třeba pokud možno okamžitě pořídit novou. To platí dokonce i v případě, kdy jste baterii kupovali poměrně nedávno. Autobaterie totiž mají omezenou životnost. Ta dosahuje zhruba čtyř až šesti let, vždy záleží na konkrétní typu baterie. Odmítnout fungovat ale může i mnohem dříve, pokud jste se o ni nestarali v souladu s doporučeními výrobce a obecně platnými pravidly pro údržbu autobaterie.

K čemu slouží autobaterie?

Jak je zmíněno výše, autobaterie primárně slouží k zajištění nastartování vozidla se spalovacím motorem. U takových automobilů i dalších strojů je nezbytnou součástí, bez níž se motor nedokáže uvést do provozu. Autobaterii lze navíc využívat jako zdroj energie pro dobíjení telefonu a tabletu, můžete do ní zapojit přenosný vysavač i další zařízení. Neměli byste ale zapomínat na to, že odebírání energie ve chvíli, kdy motor neběží, způsobuje vybíjení baterie. Můžete se tak dostat do situace, kdy auto po nějaké době nedokáže nastartovat. Autobaterie totiž musí zvládnout dodat proud o dostatečně vysoké hodnotě. Nabíjení autobaterie probíhá během jízdy a zajišťuje ho alternátor, případně dynamo. Vybitou baterii lze dobít nabíječkou.

Potřebujete novou baterii?

Při pořizování autobaterie vždy volte kvalitní výrobek. Takové prodává například společnost Nekvinda – Zemědělská technika. V nabídce jsou jak autobaterie 12 V i další typy autobaterií. A také nabíječky autobaterií, s nimiž lze autobaterie opětovně dobíjet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *