Zapomínáte podat daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob? Využijte služeb externí společnosti

Pakliže máte vlastní firmu, která je dle zákona povinna podávat daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob, je nutné si pečlivě hlídat termín, do kdy je možné jej vyplnit a odeslat. V opačném případě vás totiž čekají sankce a možná i další trable. Spousta firem ale termíny nestíhá, podnikatelé mnohdy zapomínají, respektive nemají ponětí, do kdy je nutné daňové přiznání podat. V neposlední řadě nastávají potíže se samotným vyplňováním, které může být značně složité a zdlouhavé. V tom případě se určitě vyplatí zvolit služby externí firmy, jež se specializuje na účetnictví a daně.

Povinnost právnických osob přiznávat daně

Povinnost daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob se týká firem, které mají sídlo na území Česka a mají zde příjmy. Dále jej musí akceptovat rovněž právnické osoby se sídlem mimo území ČR, pakliže v tuzemsku mají příjmy ze zdrojů.

Jaké dny jsou pro přiznání za rok 2020 rozhodující?

Termíny se různí. Podáváte-li přiznání běžnou formou, je nutné počítat s konečným datem 1.4.2021. V elektronické formě se lhůta prodlužuje o měsíc. Jestliže si však na zpracování daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob najmete daňového poradce, je finálním termínem až první červencový den letošního roku.

Zpracování daňového přiznání po internetu

V současnosti se asi nejvíce vyplatí daňoví poradci, kteří nabízejí možnost zpracování daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob online. Jde o pohodlnou záležitost, jež se provádí na základě plné moci. Firmě pak pouze dodáte nezbytné podklady, na jejichž základě vám poradce zpracuje přiznání a podá jej za vás příslušnému finančnímu úřadu. Vyhnete tak zbytečnému prodlení a sankcím. Máte navíc jistotu, že vše bude vyplněno a podáno dle platných právních předpisů, bez chyb a nedostatků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *