Chystáte se v létě na Máchovo jezero? Objednejte si chatky už nyní

Máchovo jezero představuje velice oblíbenou turistickou oblast v České republice, ostatně není se čemu divit, protože nabízí písečné pláže, bohaté sportovní vyžití i spoustu památek v okolí. Pokud tedy plánujete letní dovolenou v České republice, Máchovo jezero je ideální volbou. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno se nachází v blízkosti této proslulé vodní plochy a kde se ubytovat.

Máchovo jezero, hovorově nazýváno jako Mácháč, je v podstatě velký rybník nacházející se na území města Doksy. V současné době je využíván především k rekreaci a jedná se o jednu z nejvíce navštěvovaných lokalit na území České republiky. Pokud jsou ve vašem hledáčku chatky Máchovo jezero, narazíte hned na několik kempů a rekreačních zařízení.

Kam vyrazit na výlety?

Udělejte si čas i na to, abyste poznali okolní hrady a zámky. Zajímavým cílem je zřícenina královského hradu Bezděz, na který vede prudký kopec. Vyrazit můžete také na hrad Houska, jenž je zahalený tajemnem. Zapomenout nesmíme ani na kouzelný zámek Lemberk stojící v podhorské krajině Lužických hor. Svou romantickou atmosférou si vás podmaní i zámek Zákupy s luxusními a bohatě zdobenými pokoji.

Samozřejmě nechybí ani atrakce pro rodiny s dětmi – zoologická zahrada či aquapark Babylon v Liberci, legendární Muzeum Škoda Auto či park Mirákulum v Milovicích.

Kde se ubytovat?

Především vám nabízí Máchovo jezero chatky, a to konkrétně v areálu Elite. Ubytujte se tedy ve čtyřlůžkové chatce s ledničkou. Na oběd si zajdete do jídelny. Samozřejmostí je společné sociální zařízení v areálu. Ve večerních hodinách oceníte ohniště. Vaše děti si zase užijí spoustu zábavy na houpačkách, prolézačkách a pískovišti.

Máchovo jezero je místo, kde o zábavu nebude nouze. Tak neváhejte a zarezervujte si ubytování ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *