Proč si pořídit tvrzené sklo na iPhone?

Spousta lidí se domnívá, že když je telefon již z výroby opatřen Gorilla Glass, tedy pevným a odolným sklem, žádnou další ochranu už nepotřebuje. Jenže to je omyl. Drahý telefon se každopádně vyplatí ochránit ještě speciálním ochranným sklem nebo fólií. Sklo je ovšem výrazně lepší variantou.

V obchodech najdete různé ochrany displeje, ale měli byste se vyhnout všem tenkým fóliím. Ty mohou ochránit před poškrábáním, nejsou ovšem dobrou ochranou v případě pádu proti rozbití skla. Plastová skla zase nejsou dostatečně tvrdá, kromě toho mohou zhoršovat ovladatelnost displeje, případně jeho čitelnost. Nejlepší volbou je každopádně tvrzené sklo na iPhone.

Tvrzené sklo nezhoršuje vlastnosti displeje

Velkou výhodou tvrzeného skla je, že je složené z několika vrstev. Povrchová úprava z něj činí skvělou volbou, co se týká ovladatelnosti telefonu a čitelnosti displeje. Na povrchu nezůstávají šmouhy ani otisky prstů, ovladatelnost není zhoršená a čitelnost jakbysmet. To rozhodně nelze říci o plastových ochranách obrazovky, plastová skla obvykle ztrácí svou transparentnost, zažloutnou, což není příjemné.

Odolné vůči poškrábání i prasknutí

Tvrzené sklo je vynikající ochranou proti poškrábání displeje. Sklo se jen tak nepoškrábe od klíčů, které jste strčili do kapsy spolu s telefonem, ani od kamínků, když telefon náhodou spadne venku na zem. Zároveň je odpovídající ochranou pro případ pádu telefonu, aby vám nepraskl displej.

Cenově je rozhodně dostupné

Kolik stojí takové dobré vlastnosti? Nemějte strach, tvrzené sklo na iPhone lze pořídit zhruba za 300 korun, samozřejmě to záleží na modelu telefonu a značce skla. Velký výběr ochranných skel na telefony iPhone najdete v e-shopu iPouzdro.cz. Mimo jiné prodávají také řemínky Apple Watch 3, příslušenství pro iPady, MacBooky, AirPods a další Apple výrobky. Chraňte svá zařízení, u těch od výrobce Apple se to vzhledem k vysoké pořizovací ceně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *