Penziony v Novém Jičíně a okolí jsou v blízkosti věhlasných přírodních i kulturních památek

Na pomezí Novojičínska a Rožnovska se nachází nespočet atrakcí, které stojí za vidění. Ať už se vydáte za turistikou do Beskyd anebo se chcete seznámit s tradicemi ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, nešlápnete vedle. Vaše kroky povedou na zříceninu hradu Starý Jičín i do nádherného města Nový Jičín.

Před výpravou si však zajistěte komfortní noclehy, kterých je v dané lokalitě spousta a upoutají vás především příjemnou vzdáleností k mnoha pamětihodnostem. Jakmile si zvolíte ideální penzion, stane se jedinečným záchytným bodem.

Nejen za historií kloboučnictví

Útulné penziony v Novém Jičíně vás přesvědčí o tom, že strávíte dovolenou v Moravskoslezském kraji pohodlně. Jako první byste se měli projít po známém čtvercovém náměstí s podloubím a renesančním domem Stará pošta. Dále pokračujte k Žerotínskému zámku, kde má své sídlo Muzeum Novojičínska. Díky nádherným skvostům se stalo historické jádro města v roce 2001 městskou památkovou rezervací. Určitě vás potěší seznámení s historií klobouků, která je s Novým Jičínem spjata. Pokud vám zbydou síly, vydejte se na zříceninu hradu Starý Jičín, která nabízí unikátní výhledy na krajinu, dokonce se zde konají zajímavé akce pro děti i dospělé. Nejlepší na tom je, že penziony ve Starém Jičíně jsou vám také plně k dispozici.

Horské městečko si vás ihned získá

Nedaleko Nového Jičína leží Štramberk, který je obehnaný romantickými kopci a úbočími. Jako maják se nad městem se tyčí pozůstatky hradu a válcová věž, té místní neřeknou jinak než Trúba. Počítejte s krásnými výhledy a nezapomeňte ochutnat místní sladkou pochoutku štramberské uši. Penziony ve Štramberku vám zajistí pohodlí i místo odpočinku po náročném poznání krajiny.

Před cestováním po Moravskoslezském kraji si prohlédněte penziony na Penzion.cz. Na první pohled vás zláká pestrost ubytování i rychlá rezervace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *