Najděte v zimním období zalíbení v adrenalinových sportech

Zima už dávno dorazila i do České republiky a s ní i první sníh, který hlásí většina horských středisek. Vleky se začínají rozjíždět a o zábavu, stejně jako v předešlých letech, nebudou mít návštěvníci nouzi. Využijte proto těch několik volných dnů, které nás v následujícím týdnu čekají, teple se oblečte a vyrazte i s celou rodinou na aktivní dovolenou do hor.

Zimní sporty lákají stále vyšší počty lidí

Už je tomu tak. Lidé čím dál tím víc projevují zájem o zimní sporty všech možných druhů.

Nejčastější zastoupené pak mezi námi jsou:

Lyžování je všeobecně hlavním zdrojem peněz pro majitele vleků a horských středisek. Jedná se o sport, který může bez problémů vykonávat celá rodina, takže se během dovolené nebude nikdo nudit v útrobách hotelu. K tomu skýtají střediska i možnost lekcí pro začátečníky (samozřejmě za poplatek), kteří pomoc zkušeného lektora jistě uvítají.

V posledních letech se oblibě lidí těší i snowboarding po vyznačených trasách, který se do povědomí dostal zejména s příchodem filmu Snowboarďáci. Pak jeho popularitě pomohla například i olympijská vítězka Ester Ledecká, která se svým prknem umí doslova zázraky. Proč se o to během zimy tedy taky nepokusit? Vždyť to nemůže být zas tak těžké. A vypadá to navíc vážně dobře!

Zamrzlá kluziště a rybníky lákají bruslaře všech věkových kategorií. Kromě volného bruslení po ledové ploše se větší hloučky osob pokouší napodobit své hokejové modly a na improvizovaném stadionu střílejí jeden gól za druhým.

Sečteno, podtrženo, v zimě nemusíte jen ležet doma u televize. Možností, jak být aktivní, je opravdu celá řada.

Nezapomeňte dbát na své zdraví (nebo se rovnou pojistěte)

Zimní sporty jsou sice zábavné, ale stejně jako ty ostatní mohou být zdrojem úrazů a nehod. Proto byste měli být při jejich provádění opatrní, popřípadě se raději pojistit. To se týká zejména sportů, za kterými jezdíme do horských středisek.

Pojištění pro závodní lyžování rozhodně nebude zbytečná investice a to samé se dá říct i o snowboardingu, protože nikdy nevíte, co se vám může stát. Lepší je být ale vždycky připraven!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *