Každodenní nenahraditelná pomocnice – dámská kabelka

O pravdivosti tvrzení v nadpisu snad nemůžeme vésti žádné spory – dámská kabelka je prostě každodenní nutností každé ženy. Jak se ale podle mě popasovat s výběrem té správné? Nebo spíše pravdivě řečeno těch správných. To se dnes pokusím nějak sumarizovat. Hádám, že dnes to bude takový odpočinkový článek, protože u kabelky si nemusím stěžovat, že ji nedopnu. I když… 

Velikost dámské kabelky volte podle jejího účelu

S velikostí kabelky to taky umí být pěkně ošemetné. Záleží, co v ní nosíte. Asi jako u většiny žen i moje kabelka zahrnuje nějakou tu kosmetiku na denní přemalování, peněženku a doklady a mobil (pokud tedy ty věci zrovna neztratím, ale o tom Vám povyprávím někdy jindy) a klíče. Mám taky s sebou poznámkový blok a nějaká ty pisátka, pro zachycení momentální inspirace, nebo třeba pro to, abych si poznamenala, co mám vlastně cestou z práce koupit. Objem, který zaujímají tyto věci, v pohodě pokryje nějaké malá příruční taštička. Problém nastává v následující chvíli – ve svém výčtu jsem totiž doposud nedošla ke konci a teď teprve vytáhnu ty správně objemné věci. 

Dále potřebuju láhev na vodu, minimálně litr, v horkém počasí litr a půl, desky formátu A4 – v nich nosím přípravu do práce, různé pracovní listy pro děti (jejich objem se liší podle počtu aktivit, které máme v plánu ten den dělat) a obvykle i nějakou tu knihu, kterou si v dopravě krátím čas. To už je větší výzva, co? Když vezmu do úvahy i svou zimomřivost, větší část roku potřebuju do tašky vpravit ještě svetr. Myslím, že malým „handbags“ právě odzvonilo. Prostorné kabelky za úsporné ceny najdete na Larond.

Kabelka sufražetka

Věděly jste, že velikost kabelek v podstatě rostla s šíří ženských práv? Je to tak, od šedesátých let dále bylo potřeba tašek, které by obsáhly i něco jiného než rtěnku a tabatěrku. O kabelkách našich babiček až tolik nevím, ale pokud si chcete udělat určitý historický přehled, mrkněte sem. Pokud Vás zajímají i jiné tvary a velikosti kabelek, o nichž Vám bohužel nemám moc co říci, přikládám další užitečný odkaz. 

No, zjevně jsem skutečně emancipovaná žena. Proto preferuji velké tašky. Na to, že bych se jednou ráda hrdě nazvala minimalistkou jich mám až moc. To, co totiž neustojím například u kabátů, tedy řvavou barevnost, naopak u kabelek vyhledávám. Je to způsob, jak na sebe upozornit a zároveň nechat opomenuty ty partie, na něž naopak další pozornost přitahovat nechci. Pokud si chcete představit, co preferuji, mrkněte na následující link.

Tragédie mého života

Jak kabelky nakupuji? Vzhledem k tomu, že se neudržím a prostě novou barevnou kabelku, která se mi líbí, musím koupit, snažím se jít co nejlevnější cestou. U většiny věcí se snažím kupovat dražší kvalitu, opak je však pravdou v oblasti tašek. Barevné kabelky ani tak rychle neprošoupu, protože častým střídáním snižuji jejich opotřebovanost. 

To souvisí i s dalším praktickým důsledkem. Časté střídání kabelek snižuje množství v nepořádku, který se v nich chtě nechtě časem ukládá. Určitě to znáte: na půl vypotřebované balení od žvýkaček, neořezané tužky, všemožné účtenky, obaly od zboží naprosto všeho druhu, nepoužitelný zbytek rtěnky. Zkrátka hrůza. Pamatuji na to ze svých studentských let, kdy jsem nosila v podstatě jenom jednu tašku. Můžete si o mém megalomanství říkat, co chcete, ale nepořádek jedné tašky už podstupovat nehodlám. 

Pokud cítíte, že potřebujete novou tašku, nebojte se zapátrat i v bazarech – ať už těch webových, nebo kamenných. Kabelka je totiž velmi oblíbený dárek pro ženu. Ale jak samy víte, ne vždy se nám naši dárci trefí do noty. Pokud pak není k dispozici paragon, není lepší volby, než kabelku posunout dál. Já sama jsem taky získala spousty hezkých kousků za zlomek ceny. Teď už jen vymyslet, kde to tak nějak úsporně skladovat… 

Máte nějaký tip na skladování kabelek?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *