K mým zkušenostem s podprsenkami

Některé prudérnější dušičky by mohly namítat, že psát o něčem tak intimním jako je podprsenka je poněkud nevhodné a že se tím snad vnucuji určité části čtenářstva, která není ženského pohlaví. Osobně si myslím, že takovýto postoj je zcela neopodstatněný – s holkama ze školy jsme už od střední školy tvrdily, že když nám nedělá problém chodit na hodiny plavání v bikinách, nebudeme celé tumpachové z toho, že nás někdo uvidí v podprsence – i když, samozřejmě, neměly jsme zrovna v úmyslu se ve spodním prádle nějak vystavovat. 

Nosíte správnou velikost podprsenky?

Víte, že většina žen nosí špatnou velikost podprsenky? Ano, možná se to týká i vás a vašich kamarádek. Třeba minulý týden jsem mluvila s jednou, kterou jsem vždycky měla zafixovanou jako dívčinu posedlou nákupy oblečení a doplňků, spodní prádlo nevyjímaje. Když jsem poslouchala, jak si vybírala svoji poslední podprsenku, zděsila jsem se, o to jsem silná povaha. Marta (tak se jmenuje), mi začala tvrdit, že košíček vždycky závisí na Vašem obvodu pod prsy. Pokud jste tam tedy úzká, budeme mít maximálně košíček A nebo B, pokud širší můžete směřovat trošku víc a pokud aspirujete na takové H nebo I, měla byste objemem svého hrudníku snad konkurovat slavnému Arniemu Schwarzeneggerovi v té nejlepší formě. 

Vzhledem k tomu, že Marta je na rozdíl ode mě křehká a éterická bytost, měla její logika alespoň v případě jejího hrudníku nějaký smysl, kterým by má tělesná partie byla zcela nepostihnutelná. Vysvětlila jsem jí tedy (a upřímně se divím, že na takové informace ještě nenarazila), že obvod pod prsy a obvod kolem prsou, v jejich nejširším místě, jsou dvě na sobě nezávislé míry. Nebudu zde podrobně popisovat braní míry na podprsenku. Pokud jste zatím nenarazily na vhodného rádce, je jich plný internet a jednoho z nich naleznete třeba tady. 

Po správném měření možná zůstanete v němém úžasu

Upozorňuji Vás, že pokud jste se ještě správným způsobem nezměřily, možná budete v šoku. Já jsem z počátku ze své 80 H byla taky v šoku. Jakmile ale správnou velikost podprsenky zakoupíte, ocitnete se rázem v nové dimenzi pohodlnosti. Z ničeho nic vám bude připadat, že máte o mnoho lépe tvarovanou postavu než kdy dříve a po obléknutí topu zůstanete v úžasu z toho, jak hezky může Vaše poprsí vypadat. 

Jak se dostat ke kvalitnímu spodnímu prádlu?

Pokud máte štěstí a Vaše poprsí se nachází v jakémsi intervalu zaujímajícím obvody zhruba od 60 do 80 a zároveň košíčky do D, můžete být v klidu. Podprsenku koupíte v konvenčních řetězcích, a zde přichází ta velká nespravedlnost, za cenu zlomkovou oproti té, za kterou například kupuji podprsenky já. 

… a jdeme na lov

Ano, je to tak – s většími košíčky se opravdu můžete spolehnout jen na specializované prodejny nebo e-shopy jako třeba Miorio. Zejména na zahraničních webech se dostanete na zajímavé ceny. V českých e-shopech se zase vyplatí čekat na výprodeje. 

Funguje to následovně: e-shop, k němuž je většinou přidružena i nějaká ta kamenná prodejna nebo výdejní místo, nakoupí podprsenky v různých velikostech. Jak tušíte, možností je v různých kombinací obvodů i košíčku skutečně mnoho. Po tom, co zákaznice začnou model, který se jim líbí, kupovat, velikosti ubývají. 

V momentě, kdy už zbývá posledních pár kousků, přesune majitel e-shopu podprsenku do výprodeje, aby se neprodaných kusů zbavil a mohl tak naskladnit další úplnou řadu v celé plejádě velikostí – přirozeně, aby měly zákaznice výběr. 

Pokud máte štěstí, zůstane zrovna Vaše velikost ve výprodeji a pořídíte tak kvalitní značkovou podprsenku třeba za 500 Kč. Což pořád není tolik, jako za tuhle nádheru. Takže – vyhlížejte trpělivě dámy. Nemusíte se ovšem bát o absurdní cenu uvedenou v článku – podprsenku s většími košíčky pořídíte bez slevy v ceně do 2000 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *