Jaké vitamíny užívat pro krásné vlasy?

Kvalita vlasů velmi záleží na péči, kterou jim poskytujeme. Přitom se pouze nejedná o vhodnou vlasovou kosmetiku, jíž jsou šampony, kondicionéry a masky, nýbrž také o správnou výživu. Tu nám zajistí dostatečný pitný režim, nutričně vyvážená strava a vitamínové preparáty s komplexním složením.

Vlasy zrcadlí náš životní styl

Říká se, že vlasy odráží náš zdravotní a psychický stav. Jakmile se jim nedostává potřebných živin či jsme vystaveni dlouhodobé stresové zátěži a psychické nepohodě, vlasy jsou jedny z prvních, které budou trpět. Ztratí lesk, začnou se lámat, mastit nebo dokonce vypadávat. V takové chvíli je nejvyšší čas zaměřit pozornost na vitamíny na vlasy.

Dostatek vitamínů a minerálů

Zdravé vlasy zajistí hlavně vitamíny C a skupiny B. Poskytnou jim totiž komplexní péči, a to od kořínků až ke konečkům. Zesílí strukturu vlasu, eliminují tvorbu kožního mazu, prokrví vlasovou pokožku. Efekt těchto vitamínů podpoří zinek a kolagen. Doplňky stravy s kolagenem prokáží službu nejen vlasům, ale též pleti a kloubům. Kolagenové přípravky podporují produkci pojivových tkání, vaše pleť bude díky nim omlazená, vyhlazená, redukují se vrásky. Co se týče vlasů, dostatečný příjem kolagenu zabrání jejich řídnutí a vypadávání.

Vlasy v těhotenství a kojení

Těhotenství dává nastávajícím maminkám pěkně zabrat, stejně tak následná péče o miminko. Tento fakt se na vlasech také podepíše. V těhotenství a při kojení se proto můžete setkat s nadměrným vypadáváním vlasů, roztřepenými konečky a ztrátou lesku. Vitamíny na vlasy pro maminky pomohou vrátit vlasům jejich původní krásu. Obsahují totiž všechny důležité vitamíny, betakaroten, biotin, hořčík, zinek a železo. Přitom mají šetrné složení, které miminku neublíží. Pro kýžený efekt je zapotřebí doplňky stravy na vlasy užívat alespoň 3 měsíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *