Jaké pořídit blatníky na horské kolo?

Nemáte na svém horském kole blatníky, protože zastáváte názor, že ho zohyzďují? Pak jste nejspíš zaspali dobu. Jasně, blatníky, které se vyráběly před deseti lety, horským kolům doopravdy ubíraly na jejich sportovním vzhledu. Jenže dneska je už všechno úplně jinak.

Nejste první ani poslední, komu se zdálo, že klasické blatníky na kolo na váš MTB bajk moc nesedí. Jedna firma kvůli tomu začala nabízet přímo blatníky na horská kola. Jmenuje se Mudhugger.

Deštivá Británie dala vzniknout blatníkům Mudhugger

Blatníky na kolo značky Mudhugger pochází z Británie. Vyvíjejí je nadšenci do MTB, kteří kdysi trpěli tím, že v Británii častokrát prší. Hnědá čára na zádech a bláto v obličeji prostě není nic příjemného. Když chcete jezdit, dá se to vydržet, ale nebylo by komfortnější přijet domů a nebýt od hlavy až k patě od bláta? A tak v roce 2012, po nejdeštivějším létě, vznikl první blatník Mudhugger.

Blatníky Mudhugger vašemu kolu skutečně sednou

Blatníky Mudhugger se hodí pro 29er celoodpružená kola, 27.5 celoodpružená kola, 29er hardtraily a mnohé další typy. Značka vyrábí blatníky také pro fatbike modely, prostě pro všechna kola, s nimiž se vydáváte do terénu. A v čem se tolik liší od klasických blatníků?

Rozdíl poznáte již ve vzhledu. Jsou prostě jiné, nepokazí sportovní dojem kola, jsou totiž kratší než klasické blatníky. Je pravda, že klasický dlouhý blatník by vás ochránil o něco lépe, avšak zase byste přišli o designovou stránku věci. Přední i zadní blatníky Mudhugger zachytí to nejhorší, přitom neuberou kolu po designové stránce.

Mudhugger koupíte i v Česku

Blatníky na kolo Mudhugger jsou lehké, vyrobené ze 100% recyklovaného polypropylenu. Stačí si jen vybrat správný typ, který sedne právě na váš bajk. A kde vybírat? Nemusíte objednávat přímo z UK, v ČR tyto blatníky prodává například e-shopu Singltrek.cz, který provozují čeští nadšenci do horské cyklistiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *