Biokosmetika aneb přejděte na zelenou kosmetiku

Rostlinné extrakty jsou v kosmetice a kosmetických produktech používány odjakživa. Tvoří základ rtěnek, krémů, pleťových vod i šamponů nebo kondicionérů. Obvykle však tyto přírodní složky bývají doplněny také některými umělými, které na náš organismus mohou mít negativní důsledky. Spotřebitelé si to stále více uvědomují a poptávka po biokosmetice roste.

Jedním z hlavních hnacích motorů rozšiřování biokosmetiky je touha spotřebitelů po lepším životním stylu a zboží, které má nízký dopad na životní prostředí. Také zvyšující se znalosti o kráse a zdraví příspívají k expanzi biokosmetického průmyslu.

Bojíme se o své zdraví

V pěti klíčových kategoriích kosmetiky (make-up, krém na obličej, rtěnka, řasenka a tvářenka/bronzer) najdete minimálně jednu vysoce rizikovou položku, která poškozuje zdraví. Jsou to složky, které představují nejen riziko alergických reakcí, ale třeba i rakoviny! Syntetické a chemické produkty sice poskytují okamžité výsledky, ale postupně poškozují kožní buňky.

Pleti škodí například cín, zinek a měď, dále hliníkové soli, ftaláty, parabeny a petrochemické látky. Uvědomuje si to zejména mladší generace, která už je vychovávaná v tom, že bychom neměli kupovat vše, co nám někdo předkládá.

Staráme se o naši planetu

Výroba chemických a syntetických produktů navíc ve velkém znečišťuje naše životní prostředí. V rámci zájmu budoucích generací bychom to měli zastavit. U biokosmetiky je vše v souladu s přírodou – od přírodních složek až po výrobu balení. Díky ní tedy budete generovat méně odpadu.

A kde se taková kosmetika dá pořídit? Podívejte se do e-shopu Ekokočka, který má kamennou pobočku ve Vsetíně. Každý produkt v tomto obchodě byl vybrán pečlivě. Jedná se o výrobky českých producentů z domácí výroby a malosériové produkty, jež jsou připravovány s láskou k přírodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *