Zimní dovolená ve Zlínském kraji vás zavede na vrcholky hor i za krásami UNESCO

Východní část Moravy je ideálním místem pro strávení zimního pobytu. Není divu, když se zde nacházejí špičkové ski areály, přírodní divy, lázně i dechberoucí kulturní památky.

Pokud chcete spatřit vše jmenované, vydejte se na Valašsko a rezervujte si komfortní ubytování v České republice. Většina hotelů se nachází v bezprostřední blízkosti klíčových atrakcí. Díky tomu si zajistíte pohodlí a budete mít dostatek času pro poznání oblíbených míst.

Proč zrovna na Valašsko?

Jak už bylo zmíněno, hotely Valašsko jsou situovány u stěžejních pokladů oblasti. Ať už vyrazíte do lázní v Luhačovicích, či budete brázdit dokonale upravené sjezdovky Velkých Karlovic, trefíte do černého. Ve Zlínském kraji navštívíte i Arcibiskupský palác se zahradami, který je zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO. Bezpochyby vás upoutá Archeologický skanzen a expozice Živá voda v Modré a zábavné chvíle zažijete ve zlínské ZOO. Vaše kroky povedou do lázní Luhačovice, kde okusíte wellness procedury i věhlasnou vodu Vincentka.

Na sjezdovku i do skanzenu

Populárním dovolenkovým místem jsou hotely Rožnov pod Radhoštěm, protože je najdete v blízkosti zimních středisek. Jakmile se ocitnete v nitru valašské přírody, dokonale si odpočinete, a k tomu budete lyžovat či sáňkovat. Na Pustevnách vás zaujmou horské chaty Maměnka a Libušín, které jsou pod záštitou Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vaše kroky povedou do ski areálů, jako jsou Bílá, Biocel Zlatník, Búřova, Frenštátu pod Radhoštěm, Huslenek a Velkých Karlovic. Když vám zbude trocha času, vyjeďte si na poutní místa Velehrad či Svatý Hostýn, protože nebudete litovat.

Pokud se chcete zimní dovolenou inspirovat, mrkněte na hotely a ubytování na Hotel.cz. Ať už navštívíte destinaci v Česku, Chorvatsku nebo Maďarsku, budete překvapeni pestrou nabídkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *