Virtuální sídlo v Praze ocení živnostníci z mnoha důvodů

Již poměrně dlouhou dobu tuzemské právní předpisy umožňují lidem, kteří podnikají, případně provozují živnost, využít takzvaných virtuálních sídel. A je pravdou, že jsou stále populárnější. Jaké vlastně přinášejí výhody a proč patří k nejžádanějším zrovna virtuální sídla v Praze?

Co je virtuální sídlo?

Spojení virtuální sídlo – OSVČ Praha jednoznačně dává logiku. Nejdříve je však nutné si říci, co se pod pojmem virtuální sídlo vlastně skrývá. Jak už z názvu vyplývá, nejde o klasické sídlo firmy tak, jak ho většina lidí zná. Každá společnost potřebuje mít ze zákona pevnou adresu, jež musí být zapsaná v obchodním rejstříku. Sídlo uvádí také živnostníci. Ti většinou využívají adresu svého bydliště, což ale z mnoha důvodů nemusí být praktické. Právě proto se vyplatí využít virtuální sídlo – OSVČ Praha. Za několik set korun měsíčně si živnostník pronajme sídlo třeba v centru Prahy, kde by jinak kanceláře a administrativní místnosti byly velmi nedostupné z hlediska ceny. V tomto sídle však reálně nepřebývá. Pouze zde má třeba schránku na poštu, případně tu funguje sekretářka, jež přepojuje telefony apod. V určitých lokalitách a budovách je navíc možné si skutečně na pár dní v měsíci pronajmout kanceláře, když se chcete setkat s obchodními partnery a klienty.

Přednosti virtuálního sídla

Zcela zásadní výhodou je cena. Klasický pronájem sídla v Praze vás může vyjít klidně na desítky tisíc korun. Lukrativní adresa v rámci virtuálního sídla stojí pouhý zlomek této sumy, čímž je dostupná prakticky komukoliv, a to i začínajícím podnikatelům a živnostníkům.

Pozitivem však není jen úspora finančních prostředků, které tak lze investovat do podnikání. Virtuální sídlo vám uleví i s organizací administrativy. Jde o velmi efektivní způsob, jak snížit byrokratické zábrany během podnikatelské činnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *