Svařování metodou TIG má obrovské využití

Svařování metodou TIG je obtížné, a proto vyžaduje hodně úsilí ve srovnání s technikou MIG. Svařování wolframovým inertním plynem je obloukový svařovací proces, při němž se mezi nespalovací wolframovou elektrodou a obrobkem vytváří oblouk a vzniká svar. Přídavný kov se přidává ručně, i když ne vždy je to nutné.

Přes hořák TIG se přivádí inertní ochranný plyn, který chrání svar před vnějšími nečistotami. Pro práci jsou potřebné wolframové elektrody.

Svařovat metodou TIG můžete dvěma způsoby, a to střídavým proudem anebo stejnosměrným proudem. V obou případech potřebujete dokončený elektrický obvod, který běží na zdroji konstantního proudu. Všechny součásti stroje TIG spolupracují, aby tento obvod vytvořily.

Výhody

  • Vytváří pevné, esteticky příjemné a kvalitní svary. Po dokončení vypadají skvěle a jsou stejně pevné jako jakýkoli jiný druh sváru.
  • TIG je univerzální. Funguje na obrovské škále různých typů kovů (železné, neželezné, speciální) a tlouštěk kovů.
  • Svařuje v každé poloze. Svařování metodou TIG funguje bez ohledu na to, zda se nacházíte v rovné, vodorovné, svislé nebo horní poloze.
  • Dokáže svařovat při nízkých proudech. Schopnost svařování TIG dobře svařovat při nízkých ampérech z něj činí ideální nástroj pro velmi tenké aplikace, jako je svařování plechů nebo jakékoli přesné svařování, kde je kontrola kritická.

Ochranný plyn

Výběr ochranného plynu pro TIG je vlastně docela snadný, protože se používá čistý argon. Samozřejmě, použít se dá jakýkoliv inertní plyn, ale ostatní jsou finančně neúnosné. Argon velice dobře funguje s každým druhem kovu.

Kovy

TIG je nejuniverzálnější metoda svařování, pokud jde o materiály, které je možné svařovat. Používá se při svařování měkké oceli, nerezové oceli, hliníku, mědi, bronzu, slitiny zinku i titanu.

Kde koupit potřeby pro svařování?

V podstatě nezáleží na tom, jestli sháníte svařovací elektrody pro MMA techniku, nebo wolframové elektrody pro TIG, protože v každém případě se můžete obrátit na e-shop Wirpo.cz. V pestrém produktovém portfoliu najdete i přídavné materiály pro svařování. Sortiment je široký, stačí si tedy jen vybrat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *