Safari v Africe – nevšední dovolená v nitru nedotčené přírody

Ne všichni prahnou po dovolené v populárních evropských letoviscích a lákají je vůně dálek. Není divu, že je stále větší zájem o dobrodružství v Botswaně. Vždyť se tam nachází divukrásná příroda, safari a možnost ojedinělých aktivit.

Botswana leží ve vnitrozemí Afriky, sousedí s neméně přitažlivými státy, Zimbabwe, Namibií, Zambií a Jihoafrickou republikou. Ke chloubám oblasti patří poušť Kalahari, delta řeky Okavango s mokřady a klikatící se řeka Limpopo.

Adrenalin i klid v jednom

Možná vás překvapí, že Botswana patří k nejvyspělejším státům kontinentu, proto je vycestování do ní relativně bezpečné. Můžete si tedy vychutnávat všechny krásy a taje na maximum. Výlet na safari v Africe můžete pojmout romanticky, dobrodružně i jako rodinný výlet. Na vlastní oči spatříte pestrost přírody, prohánějící se zebry, impozantní slony i odpočívající lvy.

Vytvořte si zájezd na míru požadavkům a neunikne vám nic důležitého. Poznejte místní obyvatele křováky, vyjeďte si koni, proleťte se vrtulníkem, projeďte se v kánoi a v poušti pozorujte dechberoucí hvězdné nebe. Nebudete mít nouzi o zvýšený adrenalin ani o chvíle romantiky. Při pohledu na africkou přírodu se vám bude tajit dech.

Co vám nesmí uniknout?

Milovníci divokých zvířat si přijdou na safari v Botswaně na své, protože uvidí nosorožce, divoké oslíky, lvy s černou hřívou, slony, zebry. V deltě řeky Okavango mají svou domovinu nezaměnitelné ekosystémy s vodními kanály, ve kterých si libují hroši. Pokud preferujete slony, do sytosti se jich nabažíte v národním parku Chobe, kde jich žije na 50 tisíc! Třešničkou na dortu jsou mokřady Linyathi, ukotvené mezi Botswanou a Namibií. Nedaleko se nacházejí Viktoriiny vodopády, sice už nejsou na území Botswany, ale malá zajížďka stojí za to! Vodopády leží na řece Zambezi při hranici Zimbabwe a Zambie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *