Marketing na sociálních sítích – Účinný nástroj pro váš byznys 

Pokud bychom měli identifikovat jeden z největších trendů posledních let v oblasti online marketingu, tak je to právě marketing na sociálních sítích, neboť ten nabývá rok od roku stále na větším významu a již dnes je marketing prováděný skrze sociální sítě tím se suverénně největším dosahem a rovněž patří i k těm nejefektivnějším. 

Komu tento marketing ovšem přidělává práci jsou tvůrci vyhledávačů (Google, Seznam atd.), neboť ti stojí před problémem, jak efektivně a v souladu s legislativou zachytávat signály ze sociálních sítí a jak je následně začlenit do svých výpočtů a zohledňovat je ve výsledcích vyhledávání. Nicméně doba, kdy se jim toto podaří zcela vyřešit se nezadržitelně blíží. 
K tomu abyste byli připraveni, až tento čas nastane, tak si již dnes můžete ve službě Linketica.com objednat zpropagování vašeho produktu prostřednictvím influencerů, jejichž příspěvky mají velký dosah, a tudíž se i tyto jejich posty ve vyhledávačích objevují (či teprve budou objevovat, záleží na tom, jak daný vyhledávač umí zachytávat signály ze sociálních sítí) vysoko, a kteří dokáží ovlivnit potencionální zákazníky ke koupi vašeho výrobku či služby. 

Na jakých sociálních sítích si můžete takto nechat zpropagovat svůj produkt?

Facebook  

Jedná se o naprostou stálici mezi sociálními sítěmi, jež už sice svůj největší boom zažila, nicméně online marketing zde prováděný je stále velmi efektivním. 

Twitter  

Tato sociální síť je vhodná pro využití propagace vašeho produktu skrze ni zejména z důvodu velké koncentrace ekonomicky aktivních uživatelů, kteří jsou schopni si váš výrobek či službu opravdu pořídit. 

YouTube  

YouTubeři patří aktuálně mezi vůbec ty nejvlivnější influencery, neboť jejich audiovizuální tvorba má dopad na opravdu početné, především tedy mladší, publikum. A tak v případě, že využijete jejich služeb, rozhodně neprohloupíte.  

Instagram  

Je to právě Instagram, jenž je aktuálně číslem jedna pro marketéry, kteří využívají marketingu na sociálních sítích. Nejpopulárnější sociální síť poslední doby přímo vybízí k propagaci vašeho výrobku skrze některého zde vlivného přispěvatele. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *