Kupte brusle i hokejku a připravte se na letošní sezónu

Hokej v Česku patří k nejoblíbenějším sportům. Spousta malých kluků se svými tatínky nadšeně sleduje každé hokejové mistrovství a sní o tom, že i z nich se jednou stane slavný hokejista. Těch, jimž se to povede, je sice málo, ovšem ti ostatní aspoň získají krásný koníček.

Přinutit děti ke sportu je dnes těžší než kdy jindy, proto je každý zájem o sportovní aktivitu vítaný. Jestli i vaše dítko touží stát se hokejistou, dejte mu šanci. Výbava pro hokejistu se sice může zdát drahá, ale pro první krůčky na ledě nemusíte kupovat zrovna nejdražší modely.

Základem jsou dobré brusle a hokejka

Na začátku se bude budoucí hokejista (či hokejistka) stejně učit spíš jen bruslit. Proto je tak důležité vybrat správné brusle, které nebudou tlačit. Dobré modely vhodné pro začátečníky seženete do dvou tisíc korun. Někteří výrobci, například Bauer, mají i speciální modely určené pro první krůčky na ledě.

Důležitá je samozřejmě i správná hokejka. Pro tu se nicméně v počátcích klidně vydejte jen do nějakého sportovního obchodu, seženete ji za pár stovek. Až dítko trochu vyroste, zjistíte, jestli mu vyhovuje spíše tvrdší či měkčí, s výběrem vám jistě poradí i trenér. Pro začátek dbejte především na to, aby se vybavení dítěti líbilo.

Oblečení postačí základní

Hokejisté běžně nosí velkou spoustu chráničů, protože, jak se můžete sami přesvědčit sledováním zápasů, hokej je poměrně tvrdý sport. Děti ale ještě tak tvrdě nehrají, nemusíte jim tedy pořizovat suspenzor, chránič ramen apod. V začátcích postačí dobré sportovní oblečení, rukavice, chrániče loktů a holení.

Pokud si nejste jistí, co všechno byste měli pořídit, bude dobré poradit se přímo s terénem. Není-li to možné, poraďte se v obchodě. Například v prodejnách Bauer vám specialisté poradí velmi rádi. Stručného průvodce výběrem základních kousků najdete i na jejich webu bauerhockey.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *