Když opravy kanalizace, tak bezvýkopové

Máte ucpanou kanalizaci? V tom případě zřejmě hledáte někoho, kdo by vás tohoto nepříjemného problému zbavil. A my ho pro vás máme.

Ucpaný odpad rozhodně nevěstí nic dobrého. Problém může být banální, který vyřešíte svépomocí, ale i vážný, jenž se neobejde bez zásahu profesionálů. Nejprve se zaměříme na problémy banální, které vyřešíte sami.

Pomozte si svépomocí

Je-li vaším problémem zvedající se hladina vody v toaletě při splachování, zkuste odpad uvolnit instalatérskou pružinou, která je k sehnání v potřebách pro instalatéry. Tu jemně nasuňte do útrob toalety a začněte pružinou otáčet. Tento krouživý pohyb by odpadové potrubí měl uvolnit.

Gumový zvon a hydroxid sodný

Na špatně odtékající vodu z vany vytaste gumový zvon. Utěsněte odtokový otvor i výpusť z vany, napusťte do ní vodu, odšpuntujte, na místo spodní výpusti nasaďte zvon a začněte pumpovat. Jakmile se ve vaně začnou usazovat usazeniny, jste na dobré cestě. Potrubí se v ten okamžik začíná uvolňovat. Na ucpaný odpad z umývadla či dřezu pak použijte granule hydroxidu sodného.

Potrubí jako nové

Nic z výše uvedeného nezabralo? V tom případě se bohužel neobejdete bez asistence profesionálů specializujících se na opravy kanalizace. Což na druhou stranu rozhodně není na škodu. K očistě kanalizace totiž používají vysokotlaké čištění, po němž vaše potrubí bude jako nové.

Monitorování kanalizace

Ještě před tím ale kanalizace důkladně zmonitoruje a přesně určí, kde je problém. V tomto ohledu je monitorování kanalizace nesmírně důležité. Jen když je dobře známa příčina problému, je možné jej odstranit.

Výkopové versus bezvýkopové

Samotné opravy kanalizace jsou buď výkopové, nebo bezvýkopové. Bezproblémové pro majitele objektu i sousedy samozřejmě jsou bezvýkopové opravy kanalizace, které snižují odstávku provozu kanalizace na minimum. Ani se zkrátka nenadějete a bude po problému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *