Když hromosvod, tak opravdu kvalitní. Proč je to důležité?

Myslíte si, že zrovna do vašeho domu blesk neuhodí? Sázet na náhodu se rozhodně nevyplatí, protože elektrický výboj energie způsobený bleskem je opravdu silný, což může znamenat nepříjemné problémy. Jestli se tomu chcete vyhnout a uchránit svůj majetek před poškozením, nechte si zhotovit kvalitní hromosvod od profesionálů. Jak na to a proč je důležité chránit i vnitřní rozvody elektřiny? To se dozvíte v tomto článku.

Kvalitní hromosvod od střechy až po zemnění

Hromosvod představuje soustavu, díky které je možné energii z blesku přesměrovat na neškodné místo do země. Jde tak o ochranu nemovitosti před případným požárem či jiným poškozením nekontrolované energie z blesku. Velmi důležitý je samotný základový zemnič, který musí být správně ukotven, aby bylo možné dosáhnout optimálního efektu. Z toho důvodu je dobré svěřit přípravu hromosvodu do rukou profesionálů.

Nechte si zpracovat projekt pro váš dům

Protože je hromosvod vždy specifický na základě konkrétní stavby, je potřeba nejdříve vytvořit jeho optimální rozložení. Projekty hromosvodů tak představují různorodou přehlídku nejrůznějších řešení, jak ochránit dům přes působením bouřky. Jednou za pár let je také dobré provést revizi, jestli vše funguje tak, jak by mělo a nejsou potřeba žádné opravy.

Ochrana vnitřní elektroinstalace

Před silnou energií z blesků nejsou běžné vnitřní rozvody elektřiny nijak chráněny, protože hromosvod slouží jako vnější ochrana. Pokud tedy nechcete při bouřce přijít o své elektronické vybavení, nebo mít poškozené celé rozvody, je dobré myslet i na toto opatření. Pro ochranu vnitřních rozvodů slouží svodiče přepětí, které si dokážou poradit s náhlým velkým zdrojem nadbytečné energie. I s tím vám mohou pomoci specialisté. Výsledkem si tak můžete být maximálně jistí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *