Jaké jsou moderní trendy v oblasti lustrů a svítidel?

Osvětlení hraje v našem životě důležitou roli. Využíváte jej doma, často je nutné také v zaměstnání, o veřejných místech a podnicích nemluvě. Pokud se zaměříme na domácí svítidla, jednu z dominant i v dnešní době představují lustry. Ty ovšem za poslední desítky let prošly značnou změnou, dnes jsou poptávky i nabídky mnohem rozmanitější a změnil se také vkus zákazníků.

Industriální lustry

K aktuálním trendům bezesporu patří industriální styl. Výrobci svítidel tudíž často používají k realizacím lustrů materiály, jako jsou kov, plast a sklo. Industriální styl se vyvinul ve Spojených státech, poté se rychle rozšířil i do západní Evropy. Nyní se těší značné popularitě mezi mladou a střední generací českých občanů, kteří si zařizují vlastní domácnost. V tomto směru převažuje jednoduchost, střídmost, nehledí se tolik na drobné detaily. Skoro se dá říci, že industriální styl působí až trochu chladným dojmem, což však při vhodně zvoleném vybavení nemusí být pravdou. V každém případě je výroba lustru v tomto stylu záležitostí pouze několika málo firem, výjimku představuje například společnost Bohemia Design.

Retro a vintage

Zmínit lze také fakt, že výrobci svítidel zaznamenávají zvýšenou poptávku po modelech v retro a vitntage stylu, byť jsou tyto produkty samozřejmě produkovány v moderním hávu a za použití špičkových výrobních procedur.

Barvy lustrů a jejich výroba

Obecně se dá mluvit o tom, že mezi běžnými zákazníky, kteří neupřednostňují vintage, retro či industriální design, převažuje zájem o barvitější varianty lustrů, zatímco v minulosti dominovaly spíše bílá a šedivá barva. Zmíněná společnost je například schopna vyrábět lustry v takřka jakémkoliv barevném provedení. Pakliže máte zájem o specifický produkt, výroba lustru může proběhnout přímo na míru podle vašeho vlastního návrhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *