Letní verze hokeje, tedy takzvaný inline hokej, je v tuzemsku populární už několik desítek let. Teprve v poslední době ale máte možnost si vybírat si ze skutečně pestré nabídky inline bruslí, jež jsou spolu s hokejkou nejdůležitější výbavou, chcete-li si tento zajímavý sport zahrát. Na co se zaměřit při výběru bruslí na inline hokej?
Rozměry
První věcí, na niž je dobré obrátit pozornost, je samotná velikost bruslí. Platí zde to samé, jako když si jdete kupovat klasické brusle na lední hokej. Jen asi s tím rozdílem, že pro brusle inline nemusíte počítat se silnými ponožkami, neboť v létě vám chodidla při sportování rozhodně neumrznou. V každém případě musí být brusle na inline hokej dostatečně těsné, aby v nich nohy neměly zbytečně moc prostoru, což by při prudších pohybech mohlo způsobit úraz, zejména vymknutí kotníků. Všímejte si hlavně toho, zda mají vámi zvolené brusle zpevněnou část kolem paty a zmíněných kotníků.
Kolečka
Obecně platí, že se brusle na inline hokej rozlišují rovněž dle velikosti koleček. Čím lepšími jste bruslaři, tím větší kolečka lze zvolit, lze pak totiž vyvinout vyšší rychlost, ovšem mnohdy na úkor stability. Svoji roli hraje dále tvrdost koleček, pro méně zkušené jedince doporučuji vybrat kolečka s nižší tvrdostí, inline brusle se pak lépe ovládají.
Další výbava
Jestliže si inline hokej chcete zahrát s maximálním zaujetím, je dobré myslet nejen na základní výbavu, ale také na ochranné prvky. Především jde o speciální rukavice na inline, potažmo chrániče loktů a kolen, která při tomto druhu sportu nejvíce trpí, pády se inline hokeji rozhodně nevyhýbají. Pro lepší pocit by pánové neměli zapomenout ani na suspenzor, který ochrání jejich intimní partie před zásahy holí či míčkem, což může být velmi bolestivou záležitostí.