Elektronické cigarety jako cesta k odvykání

Byly doby, kdy bylo kouření opravdu v módě. Dnes už ale o žádnou módní záležitost nejde, je vnímáno spíše jako zlozvyk. Trpíte jím? Odnaučit se dá. Bude to ale chtít pevnou vůli a trpělivost. Odvykání si trvá minimálně měsíce. Velkým pomocníkem každopádně mohou být elektronické cigarety.

Už jsou u nás poměrně dost rozšířené a od doby, kdy přišly, si získaly mnoho příznivců. Zbavíte se s nimi obtížného zápachu, a především si do nich můžete sami dávkovat množství kofeinu. A právě to je klíč k odvykání.

Jednorázové a opakovatelně využitelné elektronické cigarety

Elektronické cigarety se dělí na dva druhy. Ty první, které jsou logicky dražší, se dají používat opakovaně, pouze do nich doplňujete nápoje. Ty druhé jsou na jedno použití, jde například o cigarety HQD.

Jednorázové cigarety si můžete vybírat podle příchuti i obsahu nikotinu. Cigarety, do nichž doplňujete náplň, vám dávají podobnou možnost volby. Pokaždé si sami zvolíte, jakou náplň tentokrát použijete.

Postupně ubírejte nikotin

Nikotin je právě tou látkou, na níž jste závislí. Nejde se ho vzdát úplně najednou naráz, měli byste ho odbourávat postupně. To znamená kouřit postupně méně a méně cigaret, nebo prostě kouřit elektronickou cigaretu, jejíž náplň bude obsahovat postupně méně nikotinu. Ale kolik?

Množství nikotinu se liší v závislosti na typu cigaret. Třeba taková krabička Camel Silevr má jen 6 mg nikotinu v balení, zatímco Viceroy Special Red 100s obsahují 16 mg nikotinu na jedno balení. Podrobné tabulky se dají najít na internetu, takže si pak sami můžete spočítat, kolik nikotinu denně jste zvyklí přijmout. Následně stačí jen postupně ubírat.

Vyzkoušejte nejdříve jednorázové elektronické cigarety

Nejste si jistí, zda by vám elektronické cigarety vyhovovaly? Vyzkoušejte nejdříve ty jednorázové. Bohatý výběr má velkoobchod HQD, který vám doloží i certifikát o zdravotní nezávadnosti cigaret.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *