5 zajímavostí o tetování

Ti, kdo nějaké to tetování mají, bývají obvykle trochu vzdělanější v této tematice. Přesto i nositele tetování mnohé fakty překvapí. Pojďte se spolu s námi podívat na pár takových zajímavostí, jež vás možná i šokují.

Kultura a historie tetování jsou opravdu bohaté. Posuďte sami.

1. Vaši potetovanou kůži můžete po smrti darovat

Jste přesvědčeni, že tetovací studio Praha, které jste navštívili, odvedlo opravdu špičkovou práci, jež stojí za to být zachována? Po smrti můžete svou pokreslenou kůži darovat. Ale pozor, nejdřív se musíte nechat celí potetovat. Muzea obvykle sbírají pouze celotělové obleky. Zkuste to třeba v Národním muzeu Austrálie.

2. Při pracovním pohovoru může tetování i pomoct

Už jste pravděpodobně mnohokrát slyšeli, že s tetováním pro vás bude složitější získat některé typy zaměstnání. Existují však i obory, kde jsou potetovaní uchazeči upřednostňováni. Třeba takový barman s tetováním je vnímán pozitivně.

3. Tetuje se už minimálně pět tisíc let

Lidé si kreslí po kůži již odnepaměti. Nejstarší záznamy o potetovaném člověku aktuálně poukazují na Ötziho, ledového muže, jehož život je datován do roku 3250 před naším letopočtem. Se svými 61 tetováními byl nalezen pod ledovcem v Evropě. Takže až bude mít příště někdo něco proti vašemu tetování, připomeňte mu, že jde o jednu z nejstarších uměleckých forem v Evropě.

4. Spousta lidí je alergická na barevný inkoust

Černé tetování je v pořádku, jakmile však dojde na barvy, u mnoha lidí se projevují alergické reakce. V barevných pigmentech se totiž vyskytují přísady jako oxid železa, sulfid rtuťnatý nebo sulfid kademnatý, což jsou alergeny. Nejvíce je s alergickými reakcemi spojená červená barva.

5. Ženy považují muže s tetováním za atraktivnější

Ženy vid muže s tetováním jako dominantnější, mužnější a zdravější. Předpokládají o nich také, že se nebojí riskovat, což je pro spoustu z nich neuvěřitelně atraktivní. Proto, pánové, na nic nečekejte a najděte nejbližší tetovací salon Praha!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *