5 důvodů, proč je kalendář vhodný marketingový dárek

I v současné době představují reklamní kalendáře vhodný způsob, jak efektivně zviditelnit značku. Spousta marketingových manažerů potvrdí, že propagační dárky nejsou přežitek, ale skutečně stále fungují pro zviditelnění jakékoliv společnosti. Uplatnění nacházejí na veletrzích, rozesílají se potenciálním i stávajícím klientům, rozdávají se v rámci marketingových kampaní. V následujících řádcích vám dáme hned pět důvodů, proč zvolit právě kalendáře a diáře.

Praktičnost

V první řadě je kalendář praktický a užitečný, a to bez ohledu na odvětví, ve kterém působíte. Kalendář účinně propojuje vaši značku se zákazníkem. Zamyslete se nad tím, kolikrát denně si průměrný člověk prohlíží stolní kalendář. Představte si, že pokaždé na kalendáři uvidí logo i název vaší společnosti, a tak si na váš podnik pokaždé vzpomene.

Rozmanitost

Existují reklamní kalendáře v mnoha provedeních, a tím pádem uspokojíte v podstatě jakéhokoliv klienta i obchodního partnera. Kalendáře jsou stolní a nástěnné, některé jsou menší, jiné zase větší.

Cenová dostupnost

Stejně tak vás nadchne, že výroba kalendáře není cenově nákladná. V podstatě čím více kusů objednáte, tím se snižuje cena za jeden kus. Poměrně nízká investice vám tak pomůže oslovit stovky či tisíce zákazníků najednou.

Univerzálnost

Dalším důvodem, proč používat reklamní kalendáře v marketingu, je to, že jsou univerzální a přitažlivé pro lidi prakticky z jakéhokoliv oboru podnikání. Každý používá nějaký druh organizačního nástroje a kalendář je nezbytnou součástí kanceláří i domácností.

Celoroční propagace

Vzhledem k tomu, že se kalendáře používají po celý rok, tak se jedná o předmět, který bude propagovat vaši značku dvanáct měsíců. Když rozdělíte náklady na tisk kalendářů na tuto dobu, tak vás cena jednoho kalendáře vyjde na pár korun, ne-li haléřů. Investice je totiž dlouhodobá.

Největším českým výrobcem kalendářů je společnost Helma 365, která má v nabídce i diáře. Každý rok prodá více než 6 milionů kusů. Firmám momentálně nabízí slevu 20 % a ostatním dopravné zdarma při nákupu nad 600 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *