Permanentní make-up usnadňuje ženám starosti s každodenním líčením. A tím, že se každé ráno probouzejí stejně upravené, jim pomáhá zvýšit sebevědomí. Přesto se mu mnoho z nich ze strachu vyhýbá. Je opravdu čeho se bát? A kdy je ta pravá chvíle podstoupit proceduru?
Aby se zákrok povedl
Na začátku je třeba si uvědomit, že nejde o náročný zákrok. Pigment se aplikuje do malé hloubky v řádu desetin milimetrů. Na rozdíl od normálního tetování tento proces tolik nebolí, a pigment rovněž nevydrží po celý život.
Jde však o náš obličej, velmi citlivou část těla. Proto je polovinou úspěchu vybrat si to správné studio, které má za sebou dostatek školení, zkušeností a také spokojených klientů. Neměli bychom se tak dostat do rukou nezkušené make-up artistky.
Druhou polovinou úspěchu je následná péče. Fáze hojení trvá přibližně 10 dní a jde o klíčovou dobu, kdy se barva „sžívá“ s naším tělem. Aby nevznikly jizvičky a nemusely jsme tolik permanentní líčení dolaďovat, musíme dbát pokyn specialistky.
Bolest ovlivňuje i menstruační cyklus
Na častou otázku, zda procedura bolí, neexistuje jednoznačná odpověď. Každý člověk má práh bolesti jinde. Zatímco někdo během zákroku necítí víc než šimrání, jiný může pociťovat lehkou bolest. Ta ovšem není díky anestetickým krémům nijak výrazná.
U žen bývá klíčová i fáze cyklu, ve které se nacházejí. Vyplatí se proto znát reakce svého těla a vybrat si týden, ve kterém je organismus nejvíc v pohodě. Případný nepříjemný pocit během zákroku se pak ještě sníží.
Co všechno si můžeme nechat zvýraznit
Největší poptávka je po permanentním obočí. To využívají nejen mladé dívky, kterým se nechce každý den řešit líčení, ale také ženy a muži, kteří o obočí přišli kvůli chemoterapii nebo nemoci. Vytetované obočí je populární především proto, že obočí definuje celý obličej. Se světlým nebo řídkým obočím se vytrácí rysy tváře, člověk vypadá starší a unavenější.
Na druhém místě oblíbenosti stojí permanentní make-up očních víček. Vytetované linky zvýrazní barvu a tvar očí, umí pozvednout povislé oční koutky a taky zamaskovat chybějící a řídké řasy.
Aby celkový vzhled byl dokonalý, můžeme si nechat vytetovat také rty. Nabudou plnosti a sytosti a vypadají svěží a šťavnaté po celý den. Vytetovat si můžeme jen kontury, které slouží jako základ pro rtěnku, nebo plné rty, které vypadají jako přetřené balzámem a leskem.
Kdy zvolit permanentní make-up
Permanentní make-up si můžeme nechat udělat kdykoliv, v jakémkoliv věku a v kterémkoli období. Vzhledem k tomu, že po zákroku se musíme vyhýbat slunci a nedoporučuje se opalování, je výhodnější proceduru podstoupit mimo letní měsíce.
Nechat si vytetovat líčení si mohou ženy i muži, které trápí nějaké nedostatky na tváři. Často tuto variantu volí i sportovkyně, které nechtějí řešit rozmazání make-upu kvůli potu. Pokud jsme zcela zdraví, žádná omezení tady nemáme.
Permanentní make-up se naopak nehodí pro těhotné ženy a epileptiky. Také je zcela nevhodné pro lidi s kožními nemocemi a se sklony k jizvení pokožky.
Jak si nechat permanentní make-up odstranit
Abychom nemuseli hledat způsoby odstranění permanentního make-upu, je nutné vybrat si zkušenou artistku. Během konzultace nám načrtne výsledek a podle toho uvidíme, jak budeme vypadat. To je nejvhodnější chvíle rozhodnout se, jestli se studiu svěříme.
Pokud přece jenom nejsme s výsledkem spokojení, nebo se nám líčení omrzí, máme dvě možnosti. Buď počkáme, až se pigment vytratí, což bývá od tří do pěti let. Nebo si necháme tetování odborně odstranit. Tento zákrok vyžaduje několik sezení, během kterých barva ztratí na intenzitě.
Přemýšleli jste už o permanentním make-upu? Kterou oblast byste si chtěli nechat vytetovat?