banner

Ženu měl ubodat kvůli drogám. Údajnému vrahovi z Polanky hrozí výjimečný trest

Výjimečný trest hrozí jednadvacetiletému, několikrát soudně trestanému Patrikovi Konečnému. Podle žalobce měl osmadvaceti ranami do hlavy a krku, pro které použil zřejmě pánev a nůž, zavraždit svou o čtyři roky starší kamarádku.

Mladík měl vraždit kvůli penězům, za které si chtěl koupit drogy; on sám u soudu ovšem odmítl, že by měl s vraždou cokoliv společného. V době, kdy dívka přišla o život, sice v jejím domě v Polance nad Odrou byl, podle svých slov ale uklízel zahradu. 

Žalobce má ovšem proti Patrikovi Konečnému hned několik důkazů – a za ten nejsilnější považuje vzorek DNA, který po mladíkovi údajně zůstal na místě vraždy. Podle státního zástupce ji napadl bodnořezným a tupým předmětem. Ženě zasadil nejméně 26 ran. Všechny směřovaly na obličej, hlavu a krk. Útok byl natolik brutální, že obžalovanému z tohoto důvodu hrozí až výjimečný trest či dokonce doživotí. Mladou ženu v tratolišti krve našli její příbuzní.

Konečný se nejprve policistům po svém zadržení přiznal. Později, a v úterý znova, tuto výpověď zpochybnil. Kriminalisté jej prý bili a nutili k doznání. „Dostal jsem jednu ránu. Psychicky jsme se složil, a řekl vše, co chtěli,“ uvedl u soudu. Nyní tvrdí, že kamarádku nezavraždil. Řekl, že v době činu spal v obývacím pokoji, a když se probudil, mladou ženu našel mrtvou na schodišti.

U soudu Konečný rovněž uvedl, že vraždu mohl spáchat nespokojený zákazník, kterému zavražděná prodávala drogy. Předložil i hypotézu, že za vraždou stojí přítel ženy, který byl v té době v zahraničí. Kamarádku údajně bil a ona vše chtěla nahlásit na policii. „Řekla mu to do telefonu. Byl jsem u toho. Balila se a chtěla utéct do Anglie,“ řekl Konečný. Cestou do zahraničí si podle něj přítel zajistil alibi a na vraždu si někoho najal.

Vražda otřásla Polankou

Mimořádně brutální vražda se odehrála 29. dubna v domě v ostravské části Polanka nad Odrou. Mladíka podle policie do domu pustila pravděpodobně sama pětadvacetiletá oběť.

Motiv byl podle policie loupežný. Z domu se ztratily peníze a věci v hodnotě několika desítek tisíc korun. Obviněného policisté znají, na svědomí má podle kriminalistů už několik zločinů. Souzen byl i v zahraničí. Policisté jej zadrželi po týdnu. Ukrýval se v bytě svého kamaráda. Při zatýkání asistovala zásahová jednotka. 

Soud bude ve středu pokračovat výslechem svědků. Pak senát kauzu odročí kvůli výslechu znalce. Hlavní líčení je naplánováno do 16. listopadu.  

Čtěte více

Publikované v: Regionální        Sdílet

banner

Zanechat vzkaz