banner

U metra ve Stockholmu zřejmě vybuchl granát. Jeden mrtvý, žena utrpěla zranění

Jeden muž zemřel a další žena utrpěla zranění po výbuchu granátu u stanice metra na jihu Stockholmu. Podle policie zřejmě nešlo o teroristický čin.

Šedesátiletý muž utrpěl smrtelná zranění poté, co u metra zvedl jakýsi předmět a ten vybuchl. V nemocnici mu již nedokázali pomoci. Dvojice projížděla kolem granátu na kole, když muž zastavil, aby předmět prozkoumal.

„Máme podezření, že je to nějaký druh ručního granátu,“ řekl veřejnoprávní televizi SVT šéf místní policie Lars Alvarsjö. Švédská policie podle něj „bohužel“ zaznamenala nárůst počtu případů používání ručních granátů zločineckými skupinami.

Žena ve věku kolem 45 let utrpěla menší zranění na obličeji a na obou nohách. Policie stanici Varby Gard a její nejbližší okolí uzavřela, aby se ujistila, že se někde nenacházejí nějaká další výbušná zařízení.

Svědci mluví o hlasité ráně

Svědkyni Charlotte Bergstromové se prý při výbuchu třásl byt. „Byla to ta nejhlasitější rána,“ sdělila žena, kterou citoval britský Express. Majitel místního obchodu Abdullah Ozmen uvedl, že slyšel ránu a pak spatřil dvojici ležící na zemi.

Tři největší švédská města – Stockholm, Göteborg a Malmö – se v posledních letech stala dějištěm několika činů souvisejících s působením násilnických gangů. Mnoho ilegálních ručních granátů nalezených ve Švédsku bylo dovezeno ze zemí bývalé Jugoslávie, uvedla AP.

Stockholm se stal loni v dubnu dějištěm teroristického útoku, kdy muž původem z Uzbekistánu vjel nákladním autem do davu lidí na rušné nákupní třídě. Zemřelo pět lidí, dalších patnáct utrpělo zranění.

Čtěte více

Publikované v: Svět        Sdílet

banner

Zanechat vzkaz