banner

U dálnice D1 bude první parkoviště speciálně pro kamiony. Nemají kde stát

U Ostrovačic na Brněnsku bude fungovat speciální parkoviště pro kamiony. Bude první svého druhu u dálnice D1. V ceně budou mít řidiči sprchy i připojení k internetu. Částečně se tak odlehčí mnohdy přeplněným odpočívadlům a čerpacím stanicím. 

Problém s parkováním řeší u českých dálnic stovky řidičů denně. Zoufalí řidiči z nedostatku jiných možností parkují často tam, kde by neměli. Třeba na kraji dálnice. Okolo českých dálnic chybí místa pro téměř 2 tisíce kamionů.

Řidiči parkují často neukázněně nebo dokonce nebezpečně. Pokuta jim sice hrozí, ale nižší, než kdyby nedodrželi povinnou 9hodinovou přestávku. Ani policisté příliš nezmůžou.

„Je to boj s větrnými mlýny. Jednoho řidiče vyhodíme, další 3 za chvíli přijedou na jeho místo. Nemají kde jinde zaparkovat,“ řekl Jindřich Rybka, vedoucí Odboru služby dopravní policie KŘP Jihomoravského kraje.

Už od listopadu řidičům místa konečně přibudou. Místní firma nedaleko Ostrovačic, u sjezdu z dálnice v obou směrech, dokončuje střežené parkoviště s čerpacími stanicemi, kam se vejde až 100 nákladních aut. Za soukromé parkoviště ale zaplatí – první hodinu mají zdarma, pak 10 eur za 10 hodin. V ceně bude ostraha, wi-fi připojení a další služby.

Čtěte více

Publikované v: Regionální        Sdílet

banner

Zanechat vzkaz